banner191

banner148

banner179

banner176

Bosphorus Kupası Provezza’nın

“Shop&Miles Bosphorus Cup 2005” yelken yarışları sona erdi. Ödül töreni 29 Mayıs Pazar günü Marmara Yelken Kulübü’nde gerçekleştirildi.

DENİZ SPORLARI 31.05.2005, 01:11
Bosphorus Kupası Provezza’nın

BOSPHORUS CUP KUPASI PROVEZZA'NIN

 

Genel klasmanda Idefix isimli tekne ikinciliği, geçen yılın birincisi Oğuzhan Too ise üçüncülüğü elde etti.D-Marin Turgutreis Marina tarafından verilen tekne bağlama ödülleri ise IRC I-II ve Destek sınıfında ilk üçe giren tekneler kazandı.

Bosphorus Cup” yelken yarışlarına bu yıl dördüncü kez ev sahipliği yapan İstanbul Boğazı ve Caddebostan sahili yine renkli görüntülere sahne oldu. 28-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışlar sonucunda, IRC-II kategorisinde Ali İsmet Özbakır liderliğindeki Şan isimli tekne birinciliği, Zamazingo ikinciliği, Taxi isimli tekne ise üçüncülüğü aldı.

IRC-III sınıfında birincilik Levent Karabeyoğlu liderliğindeki Narin isimli teknenin oldu. Avare isimli teknenin ikiciliği aldığı sınıfta, XL isimli tekne üçüncü oldu.

IRC-IV kategorisinde Ergün Türker’in liderlik yaptığı Kequic birinci, Smyrna ikinci, Dolphin isimli tekne ise üçüncü oldu.

Destek gurubunda dereceye giren teknelerin sıralaması ise şöyle oluştu; birinci Volkan Yemlihanoğlu, ikinci Sea Cruiser-Benan Dumanoğlu, üçüncü Delight-Taner Hallaçoğlu, dördüncü Kaçamak-Selim Gömeç, beşinci Mavi-Ümit İnce.

Ayrıca “One Design” adı altında iki tekneye ödül verildi. Bu kategoride birincilik ödülü Sea Cruiser, ikincilik ödülü ise Aynur isimli teknenin oldu. Öte yandan, yarışlara renk katan bayanların yarıştığı belle de jour teknesine de özel ödül verildi.

Yarışlarda 3 ayrı sınıftan ( IRC I-II ve Destek sınıfı ) ilk üçe giren yelkenciler D-Marin Turgutreis Marina tarafından ödüllendirildi. Birinci 90 gün, ikinci 60 gün, üçüncü de 30 gün süre ile D-Marin Turgutreis Marina’da ücretsiz yat bağlama hakkı kazandı.

Boshporus Cup Kupasını Provezza isimli tekne aldı

Boğazdan renkli görüntüler

DenizHaber.Com

Birincilerin Ödülleri D-Marin Turgutreis Marina’dan

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?