banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı 'Eker' aldı

Ana sponsorluğunu Heafey Group’un üstlendiği “2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda” 30 Temmuz'da yapılan yarışlar sonrası Eker “Yayık Ayran” adlı teknesiyle birinci oldu.

DENİZ SPORLARI 01.08.2017, 08:53 Nermin İstikbal
551
2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı 'Eker' aldı

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı 'Eker' aldı

Ana sponsorluğunu Heafey Group’un üstlendiği “2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda” 30 Temmuz'da yapılan yarışlar sonrası Eker “Yayık Ayran” adlı teknesiyle birinci oldu.

Ana sponsorluğunu Heafey Group’un üstlendiği “2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda” 30 Temmuz Pazar günü yapılan yarışlar sonrasında, kupayı Eker “Yayık Ayran” adlı teknesiyle kazandı. Arçelik ikinciliği elde ederken, üçüncülük Borusan Otomotiv Kadın Yelken Takımı’nın oldu. 

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda; Arçelik, Borusan Otomotiv, Eker, Fiba Faktoring, Ford Otosan, Ravago, Sahibinden.Com, Türk Telekom ve AÇEV kurumlarının kadın yelken takımları kupa için mücadele ettiler. Etkinlik, 30 Temmuz Pazar akşamı Marmara Yelken Kulübü’nde düzenlenen Kupa Töreni ile sona erdi.

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Sıralaması şöyle:

1.Eker

2.Arçelik

3.Borusan

4.Otomotiv

5.Türk Telekom

6.Ford Otosan

7.Sahibinden.com

8.Fiba Faktoring

9.Ravago

10.AÇEV

Marmara Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özan, "60 yıldır Türk Yelken Sporu'na başarıyla hizmet eden Marmara Yelken Kulübümüz bir ilki daha yaşadı. Sadece kadınların katıldığı bu yarış kulübümüze ayrı bir haz ve heyecan yaşatmakla kalmayıp AÇEV’e yapılan katkı da huzur vermiştir. " dedi.

‘Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’ Organizasyon Komitesi Üyesi Serap Gökçebay Kupa ile ilgili yaptığı açıklamada, “Gerçekleştirdiğimiz kupanın aynı zamanda kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da var. Her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumunu destekliyoruz. Bu sene de, geçen yıl olduğu gibi kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalarla ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV’e katkı sağladık ” dedi. 

150 kadın yelkenciye ulaşıldı

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Organizasyon Komitesi Üyesi Diana Misim ise, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası çerçevesinde bu 2 yıl içinde toplam 13 kadın yelken takımı ile yaklaşık 150 kadın yelkenciye ulaştıklarını kaydederek, “Bu sayının yüzde 80’nini yeni eğitim alan kadın yelkenciler oluşturmakta. Katılan kurumların yüzde 60 ‘ı ilk kez bu alana yönelip takım oluşturdu ve alanında en iyi yelken eğitim kurumlarından eğitim aldı. Ülkemizde yelkenciliğin gelişimi için bu tür organizasyonlar çok önemli. Bundan sonraki yıllarda da sürekliliğini planladığımız kupamızın gördüğü ilgiden dolayı mutluyuz” dedi.

Kupa’nın sponsoru Heafey Group, birinci gelen takımın sporculara Hilton Grand Miami Double Tree Oteli’nde ücretsiz konaklama fırsatı sunacak.

1-ic-021.jpgic-2-017.jpg3-ic-005.jpg

4-ic-006.jpg7-044.jpg8-029.jpg

Yorumlar (0)
25
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü