banner191

banner148

banner179

banner176

Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu’na 1 Hafta Kaldı!

(Deniz Haber .Com) Transbosphor Ana Sponsorluğunda Gerçekleşecek Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu’na 1 Hafta Kaldı!

MAGAZİN 01.03.2017, 14:14 01.03.2017, 14:22 Fulya Tekin İstikbal
Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu’na 1 Hafta Kaldı!

Transbosphor Ana Sponsorluğunda Gerçekleşecek Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu’na 1 Hafta Kaldı!

8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Günü'nde Türk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar bu yıl ikinci defa Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu çatısı altında Green Park Pendik Otel’de bir araya geliyor. 
TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası’nın önderliğinde ve WISTA Türkiye eş başkanlığında gerçekleştirilecek sempozyumumuza Transbosphor ana sponsor olarak destek vermektedir. Bununla birlikte denizcilik sektörünün değerli şirket ve kurumları kadın denizcileri yalnız bırakmayarak çeşitli düzeyde sponsor olmuştur. Sektördeki kadın istihdamını artırmaya yönelik politikalara önem veren bu şirket ve kurumların başında YMN Tanker, Uzmar, Sanmar, Deniz Ticaret Odası, Statü Denizcilik, İDO, İnce Denizcilik, İnebolu Tersanesi, Onursan, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri, Arkas, Türk Loydu ve GİSBİR gelmektedir. 

En Fazla Kadın İstihdam Eden Şirket Ödülleri

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sempozyumda Türk denizcilik sektörüne hizmet veren gemi ve kara işletmelerinde en fazla kadın istihdam eden şirketlere özel ödüller verilecektir. İstatistiki bir çalışma ile kadın istihdam politikası kriterlerine göre belirlenen ödüller bu yıl da sempozyumda sahiplerini bulacak.

“Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışmasına ilgi yoğun

Denizcilik sektöründe kadın olmanın önemini ortaya koyan, “Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya katılım sona ermesine rağmen yoğun ilgi devam ediyor. Bu yarışma ile denizcilik sektöründe çalışan kadınların yaşadığı zorluklara dikkat çekilmesi, halk arasında “Denizde ve Kadın”ın önemine vurgu yapılması ve bilinirliğin sağlanması, denizciliği meslek olarak seçmek isteyen kız öğrencilere örnek teşkil edecek eserler oluşturulması ve Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) nezdinde Türk kadın denizcilerin ön plana çıkarılmasına olanak sağlanması hedefleniyor.

Sempozyuma ücretsiz kayıtlar devam ediyor

Sempozyuma katılacak kişilerin mutlaka sempozyum web sitesi www.yakamozsempozyumu.org adresinden ücretsiz olarak kayıt yaptırmaları gerektiği özellikle belirtiliyor. 

Sempozyum programı ise şu şekilde:

Sempozyuma ait detaylı bilgilere, Yakamoz Sempozyumu web sitesi ile birlikte sosyal medya Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram hesaplarından da ulaşılabiliyor. 

Web sitesi: www.yakamozsempozyumu.org

Facebook Sayfası: www.facebook.com/yakamozsempozyumu

Twitter Sayfası: www.twitter.com/denizvekadin 

#denizvekadin #denizinisiltisikadinlarimiz

Instagram Sayfası: yakamozsempozyumu

Linkedin: Yakamoz Sempozyumu

Sponsorluk ve ayrıntılı bilgi için iletişim: info@yakamozsempozyumu.org 

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?