banner191

banner148

banner179

banner176

Kandıra sahillerinde Mavi Tur

Kandıra Kaymakamı Kemal Yıldız, Kandıra sahillerinin muhteşem bir doğası bulunduğunu, buraların tanıtılması gerektiğini söyledi.

MAGAZİN 29.11.2009, 11:10
Kandıra sahillerinde Mavi Tur

Kandıra sahillerinde Mavi Tur

Kandıra’da turizmi geliştirmek adına yapılabilecek çalışmalar konusunda herkes bir fikir geliştiriyor.

Kandıra Sahil Kıyı Bandı Projesi kapsamında oluşturulan Turizm Birliği, Kandıra Belediye Meclisi Salonu’nda toplandı. . Kocaeli-Sakarya Kıyı Bandı Kültür, Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Birliğinin toplantısında, 2010 yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Kandıra Kaymakamı Kemal Yıldız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, AKP’li İl Genel Meclisi üyeleri Haluk Şen ve Erdoğan Günay, CHP’li İl Genel Meclisi üyesi Recep Şenol ve ilgili köy muhtarları toplantıya katıldı.

Kandıra Kaymakamı Kemal Yıldız, Kandıra sahillerinin muhteşem bir doğası bulunduğunu, buraların tanıtılması gerektiğini söyledi. Yıldız, “Kerpe’de bulunan kayalıkları ve Kefken’de bulunan pembe kayalar gerçekten de çok güzel bir yerler. Buralarda bir restaurant yapılsa ve buralar ışıklandırılsa çok güzel ve hoş olur ayrıca turizmin canlanmasına da katkı sağlar’’dedi. Yıldız, Kerpe ve Kefken köylerinin turizm açısından daha şanslı olduğunu, ancak Bağırganlı ve Cebeci için bunun öyle olmadığını dile getirdi, “Biz hepsinin canlandırılmasını istiyoruz. Ayrıca turizm canlanması için tekne turları düzenlenebilir” dedi. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan da, bir tekne alınması halinde Akdeniz taraflarında olduğu gibi “Mavi Tur” benzeri tekne turlarının yapılması imkanın araştırılması gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?