banner191

banner148

banner179

banner176

Kadın kaptanlı tesettür turları

Varlıklı muhafazakar aileler, tatil için kadın kaptan çalıştıran lüks yatları tercih etmeye başladı.

MAGAZİN 22.07.2010, 13:02
Kadın kaptanlı tesettür turları
Tesettür otellerinden sonra, muhafazakar ailelerin yeni tatil trendi kadın kaptanlı lüks tekneler. Geceliği ortalama 2.500 euro olan VIP tekneler ıssız koylara demirlediğinde, deniz müşterinin özel havuzu haline geliyor.

Muhafazakarların kimseye görünme ya da fotoğraf çekilme riski kalmıyor.
Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı yerlerde güneşlendiği ve birbirini görmeden denize girdiği tesettür otellerden sonra, muhafazakar kesimin yeni tatil trendi kadın kaptanlı VIP tekneler... Quattro Yatch'ın sahibi Sedat Aktaş, tatil köylerinde rahat edemeyen geleneklerine bağlı tutucu ailelerin, artık lüks yat kiralamayı tercih ettiklerini belirterek, şöyle dedi: "İlgi çok büyük. Deniz turizminde farklı bir segment oluşmuş oldu. Bence bu alanda ciddi bir ihtiyaç var. Çünkü insanlar tatilde olabildiğince rahat olmak istiyor. Acaba fotoğrafım çekilecek mi diye strese germek istemiyor. Tekneyle bir koya yanaştığınızda deniz sizin özel havuzunuz oluyor. Geçtiğimiz günlerde, bu sayede ilk defa denize girebilen tesettürlü bir misafirimiz oldu. Defalarca teşekkür ettiler. Biz de çok memnun olduk"

Karı-koca personelimiz içki-sigara kullanmıyor

34 tekneli filosuyla Bodrum'un büyük gulet kiralama firmalarından biri olan Bodrum Mavi Yolculuk şirketini arayıp, 'kadın kaptanlı' tekne bulunup bulunmadığını sorduğumuzda şirketin yetkilisi, son zamanlarda bu doğrultuda çok talep alıyoruz. Ancak teknede erkek gücüne ihtiyaç olduğu içi, bu ihtiyaca cevap verecek kadın kaptan bulmak zor. Çok aradık ama bulamadık. Talep eden müşterilerimize uygun bir karı-koca çiftimiz var. 55-60 yaşlarında, içki, sigara kullanmayan mazbut bir aile. Genelde onları gönderiyoruz' dedi.

TEKNENİN ÖZELLİKLERİ

Geniş bir ana salon. Tüm kabinlerde televizyon ve uydu sistemi.
Hamburger, banana, su kayağı gibi su sporları.
Güneşlenme terasları çok büyük iki bölümden oluşuyor.
İki aile aynı anda kaldığında güneşlenirken birbirlerini görmeme şansları var.
Güneşlenirken müşteriye soğuk havlu servisi yapılıyor.
Balık bıçağından kahve takımına kadar her şey bulunuyor.
DVD, wireless internet, uydu bağlantısı ile tüm kanallar mevcut.
Perdeden çarşafa, nevresime kadar tüm mefruşat İtalyan ve İspanyol malı, halılar ithal.
Arzu eden misafirler, Yunan adaları ve Rodos’'a da gidilebiliyor.     
Açık mutfak var. Ahçı, birinci sınıf.
Sualtı ışıklandırmaları ile misafirler gece denize girip, ışığa gelen balıklarla birlikte akvaryumda yüzer gibi yüzebiliyor.

4 kabinde 8+2 kişi konaklıyor
25 ve 18 metre’lik iki tekneleri bulunduğunu ifade eden Aktaş, 25 metrelik teknenin 4 kabinden oluştuğunu, bu teknede 8+2 kişinin konaklayabildiğini belirtiyor. Büyük teknenin gecelik fiyatının 2.500 euro, küçük teknenin ise 1.500 euro olduğunu söyleyen Aktaş, 'Teknelerde 5 yıldızlı otel konseptini sunmaya çalışıyoruz. Ahçı, misafirlerin aldığı erzaklarla, istedikleri yemeği pişiriyor. Kaptanlarımız da çok özel yetiştirilmiş kişiler' diye anlatıyor.
Yorumlar (11)
10 yıl önce
Bu ülkenin çelişkisini web sitesinin haberinde ve yorumcularında bile görmek mümkün maalesef.Web sitesi türbanlı turlarda kadın kaptan seçimini haber yapar. Haberi yorumlayan o sizde aynı kafadasınız ( tabii haber yapıyorsunuz) diye düşünür ve bunu yorum hanesine yazar. Bir başka site okuru ise ulan bu ergenekoncumudur nedir, bulurlar herhal diye aklından geçirmiştir.Cumhuriyet tarihimizin bitmeyen komedisi; gelişememiş beyinlerin saçmalıkları( ulan kaptanın çükünün olmaması ne farkeder), aslında çok farklı olmayan laik, jakoben izdüşümü ile kavgası (millet bu arada ekmek kavgasında) senelerdir sürüyor.

10 yıl önce
Akıl, fikir ilim ihsan eyle ya rab
10 yıl önce
Bence çok guzel neden olmasın sonuçta onların da tatıl hakkı onlarada ımkan ve olanak verılmelı
ercan öztürk 10 yıl önce
bu haberi bukadar detaylı verdiğinize göre sizlerde aynı kafada insanlarsınız.bu siteyı açmak yooook bır daha.

10 yıl önce
SEN SONUMUZU HAYIRLI EYLE YA RABBİM NE MÜSLÜMANLIĞI KİMSEYE VERİYOLAR NEDE ÜÇKAGITÇILIĞI TESETTÜRDEN DOLAYI KADIN KAPTAN İSTERLER GECELİĞİ 2500 EUROYA YATLARDA GEZERLER(ASGARİ ÜCRETİN 350EURO OLDUĞU BİR ÜLKEDE ) BİR TARAFDADA İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLÜYO ,BUNLARA İSRAF GÜNAH DEĞİL GALİBA
10 yıl önce
referanduma evet
10 yıl önce
Referandumun beyninde bıraktığı iz algı bu dimi aslında daha demokratik bir anayasa ile ilgilendiğin yok. Umurunda değil böyle bir duyarlılığında yok. Beni üzen referanduma evet diyecek olanların aslında böyle bir algıyla hareket edecekleri

(çok üzücü) türban var / türban yok yaklaşımı dışında herhangi bir siyasi düşünce emaresi gösteremeyenlerin büyük bir çoğunlukla anayasa değişimine evet demeleri.Bu nasıl bir paradoks 12 Eylül den sonra toplum mühendislerinin etkisiz ve tepkisiz hale getirdiği yığınlar

yine benzer ilüzyonlarla anayasayı değiştiriyor.Bu kimseye birşey ifade etmiyor mu farkında değil misiniz?
10 yıl önce
Bir gün sırtımıza biner paşalar,

Yarın birgün mollalar,

Ey halkım gözünü açta gör

Ekmek yok ekmek

Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?