banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Google Earth'le Kendi Geminizin Kaptanı Olun

PlanetInAction.com sitesinin kullanıcılara sunduğu ücretsiz Google Earth eklentisi sayesinde dünya üzerinde istediğiniz yerde kaptanlık yapabileceksiniz; hatta karada bile.

MAGAZİN 09.06.2009, 14:19
2018
Google Earth'le Kendi Geminizin Kaptanı Olun

Google Earth ile yapılanların sınırı yok!

Müthiş Google Earth eklentisi ile kendi geminizin kaptanı olun; limandan limana gezin...

Koca bir transatlantik geminin dümeni ellerinizde...PlanetInAction.com sitesinin kullanıcılara sunduğu ücretsiz Google Earth eklentisi sayesinde dünya üzerinde istediğiniz yerde kaptanlık yapabileceksiniz; hatta karada bile.

Kaptanlığa başlayabilmek için ilk önce bilgisayarınızda Google Earth'ün son sürümünün yüklü olması gerekiyor. Daha sonra PlanetInAction.com sitesine gidip "Ships" bağlantısına tıklayarak eklentiyi yükleyebiliyorsunuz.

Oyunda transatlantik yolcu gemisinden yük gemisine, akaryakıt tankerinden kanal gemilerine seçebildiğiniz yedi farklı gemi var. Hatta isterseniz bir zeplin bile kullanabiliyorsunuz. Geminizi seçtikten sonra ise Google Earth'ün uçsuz bucaksız sularına açılabilirsiniz.

Oyun aslında Google Earth arayüzünün nasıl etkili bir biçimde kullanılabileceğini gösteren hoş bir örnek. Oyunun tek eksiği ise "çarpışma" olgusunun olmaması. Bu yüzden geminizi evinizin bahçesine ya da arabanızın hemen yanına park edebiliyorsunuz.

Yorumlar (0)
banner255
-1
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü