banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Denizin 60 mt Derinliğinden Akan Nehir

Bu inanılmaz görüntüler profesyonel dalgıç Anatoly Beloshchin tarafından çekildi.Denizin ortalama 60 metre derinliğinde akan bu nehir gerçekten görenleri hayrete düşürüyor.

MAGAZİN 14.03.2010, 14:08
2459
Denizin 60 mt Derinliğinden Akan Nehir

Denizin 60 mt Derinliğinden Akan Nehir

Bu inanılmaz görüntüler profesyonel dalgıç Anatoly Beloshchin tarafından çekildi. Usta dalgıç, Meksika sularının derinlerinde yer alan Cenote Angelita mağarasında yaptığı keşif dalışında bu inalımaz görüntüleri elde etti.

Denizin ortalama 60 metre derinliğinde akan bu nehir gerçekten görenleri hayrete düşürüyor.

‘Doğa ne ilginç bir oluşum’ dedirten bu manzarayı Anatoly Beloshchin şöyle tarif ediyor: ‘Önce suyun 30 metre derinliğine indim. Bu bölümde tatlı su vardı. Sonra 60 metre derine indiğimde suyun gittikçe tuzlu bir hal aldığını gördüm. Altımda bir nehir akıyordu. Hem de suyun içinde. Bu akan nehir aslında hidrojen sülfür tabakasıydı. Bu deneyimi herkesin tatmasını isterdim…’

Yorumlar (1)
ALPAY ARAS 12 yıl önce
ALLAH YARATTIĞI BU GÜZEL DÜNYADA BİZE HEP SÖYLEDİĞİ GİBİ BİR ÇOK SIR SAKLAMIŞTIR VE BU SIRLARI BULMAMIZI İSTER BİZLERDEN ŞU KISACIK YAŞANTIMIZDA.

25 SENELİK DENİZCİLİK HAYATIM HEP SUYUN İÇİNDE GEÇTİ.VE HERDAİM BU MUBAREK SUYA HEP HAYRAN KALMIŞIMDIR.MİLYONLARCA YILDIR ETRAFIMIZI KUŞATMIŞ BU SU KÜTLESİNİN BİR DAMLASI AYNI KALMIŞ DEĞİLDİR,HEP DEVİR DAİM ETMEKTEDİR.BİZE KUTSAL KİTABIMIZLA MÜJDELER GETİREN YÜCE PEYGAMBERİMİZ(S.A.V)HZ MUHAMMED BÜTÜN ZAMANLARIN İÇİNDE ALLAH Ü TEALANIN BİR OLDUĞUNU SÖYLEYEN İLK PEYGAMBERDİR.O KUTSAL KİTABIMIZDA HALEN DAHİ ÇÖZEMEDİĞİMİZ VE ZAMANI GELMEDİKTEN SONRA ÇÖZÜLEMEYECEK BİRÇOK SIR VARDIR.TIPKI HEPİMİZİN BİLDİĞİ BİR AYETİNDE YAZAN ŞEKİLDE(BİZ SUYU SUYA KARIŞTIRMAYIZ)BUYURMUŞLARDI.İŞTE HERKESİN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE OLUPTA KİMSENİN GÖREMEDİĞİ BU SIRLAR ZAMANI GELMEDEN ÖNCE HİÇ BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜLEMEYECEKTİR.BİLİYORSUNUZ DEĞERLİ BİLİM ADAMI KAPTAN KUSTO NUN KEŞFİYLE ÖĞRENDİK İLK DEFA,CEBHELİ TARIK BOĞAZININ SULARININ BİRBİRİNE KARIŞMADIĞINI.VE BU OLAYIN KURANDA YAZDIĞI ORTAYA ÇIKTIĞINDA HİSSETTİĞİMİZ HEYECANI.SONRASINDA YAPILAN ARAŞTIRMALARDA AKARSULARIN İÇİNDE BİLE FARKLI YOĞUNLUKLARDAKİ SULARIN BİRBİRİNE KARIŞMADAN AKTIĞINI ÖĞRENDİK.İŞTE HERAN HERYERDE OLAN GİZLİ SIRLARIN ARTIK GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE DURDUĞUNUN FARKINA VARDIK.DİLERİM ALLAH TAN DÜNYADA YAŞAYAN HERKES GÖNÜL GÖZÜYLE GİZLİ SIRLARIN PEŞİNE DÜŞSÜN VE ARADIKLARINI BULABİLSİN,YÜZYILLARDIR PEŞİNDE KOŞTUĞUMUZ YAŞAMIN GERÇEK ANLAMLARINA VAKIF OLABİLSİN.ASLINDA SİZLERE BİR SIRDA BEN VEREYİM BÜTÜN BUNLARA ULAŞMANIN TEK BİR ANAHTARI VAR.

ONUN ADIDA SEVGİ VE YARATILMIŞ HER VARLIĞA DUYULAN MERHAMETTİR BU ANAHTAR

SÖZÜMÜ BU GÜZEL OLAYI BİZLERE KEŞFEDENLERE VE BURADA YAYINLAYANLARA TEŞEKKÜR EDEREK SONLANDIRAYIM.

TABİİ BİRDE BU KOCA OKYANUSLARDA EMEĞİ İLE BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞAN BİR DAMLA TERİNİ BU OKYANUSLARA DÖKEN DENİZCİ KARDEŞLERİME VE HEPİMİZİ YETİŞTİREN BİZLERİN ÜZERİNDE EMEĞİ OLAN TÜM HOCALARIMIZA BÜYÜKLERİMİZE ALLAH SELAMET VERSİN,VEFAT ETMİŞ OLANLARADA ALLAH RAHMET EYLESİN DERİM.YÜREKLERİMİZİ NURU VE YÜCE SEVGİSİYLE DOLDURSUN YARADANSAYGILARIMLA KAPTAN ALPAY ARAS
banner255
8
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü