banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Umman Deniz Kuvvetleri Yelkenli Eğitim Gemisi

Hollanda'nın Damen tersaneleri, Umman Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği yelkenli eğitim gemisini törenle teslim etti.

BAHRİYE 24.09.2014, 13:16
4052
Umman Deniz Kuvvetleri Yelkenli Eğitim Gemisi

Umman Deniz Kuvvetleri'ne Yelkenli Eğitim Gemisi

Hollanda'nın Damen tersaneleri, Umman Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği yelkenli eğitim gemisini törenle teslim etti. 

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre,Hollanda'nın Vlissingen şehrindeki Damen tersanelerinde gerçekleşen törene Umman Deniz Kuvvetleri temsilcileri ve Ummanlı diplomatlar katıldı. 

Teslimden önce yapılan tecrübe seyrinde geminin 2.700 metrekarelik yelkenleri teste tabi tutuldu. Gemide toplam 28 adet yelken bulunuyor. 

Gemi ve teslimle ilgili daha fazla bilgi için http://www.seanews.com.tr adresini ziyaret ediniz. 

 

Yorumlar (3)
Mehmet Ramiz Hacısalihoğlu 8 yıl önce
Artık, devlet desteği ile böyle bir eğitim gemisi, Hızır hayreddin paşa, Piri reis gibi gururlandığımız nice denizci atalarımızın torunlarına, yakışır ve en azından imaj olarak gecikmeden en yakın zamanda planlamaya alınır umuduyla bekliyoruz.
Mehmet Ramiz Hacısalihoğlu 8 yıl önce
Jeep araçlar var diye ata binmekten,

Füzel er var diye Ok atmaktan,

Zodiac bot var diye sandal kullanmaktan, vazmı geçilsin!

Yelken li gemi tarihi bir imajdır, denizci bir millet olduğunuza dair vizyondur. En azından askeri veya deniz eğitimi veren tüm okullardan başarılı öğrenciler bir araya getirilerek yapılan bir yurtiçi/dışı gezi, staj ile okullararası kaynaşma ve yelken seyri ile gençlere denizcilik sevgisi aşılanır ve yurtdışında denizcilik okullarınızın reklamı yapılır. Yoksa, Rolls-Royce un insansız gemi projesini, söyleminiz olan teknolojideki gelişmeleri hesaba katarak, okullarda atari salonlarımı açılsın:)


< br>Staj zorluğu veya okulların eğitim gemisi eksikliği hususuna denebilecek bir şey yok.ADINIZI YAZIN 8 yıl önce
Günümüz denizciliği full elektronik seyire doğru giderken bilgisayar teknolojilerine entegre olunmak yerine yelkenli gemide ne öğreneceksiniz? okulda 5 tane yelkenli tekne alıp yelken yapmayı öğretin daha faydalı olur.DTO denizcilik okulu ögrencilerinin staj sorununu halledememiş siz yelkenli okul gemisinden bahsediyorsunuz.

Bu kadar çok okul açılmasını,eğitim kalitesinin standardına dikkat edilmeden destekleyen,adeta körükleyen DTO bu yığılma karşısında elini kolunu bağlayıp devlet çözsün bu sorunu diyemez.Devletin gemisi yok ki çözsün.Armatör olarak sizin geminiz var ve bu öğrencileri sizler kullanıyorsunuz.Ürün ün kalitesini siz düşürdünüz siz düzeltmek zorundasınız. Devletin onlarca denizcilik fakültesi varken inatla Piri Reis üniversitesini kurmanızı neyle açıklıyacaksınız?? Bunların hepsine staj imkanı verecekmisiniz??? Okuldan mezun olunca stajlarını zorlanmadan yaptıracakmısınız???
17
parçalı bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Günün Karikatürü Tümü