banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Atina’da "Bozcaada" paniği

Uluslararası operasyon için gittiği Lübnan’dan İzmir’e hareket eden gemi pazar günü Ege sularına giriş yaptı. Ancak gemi...

BAHRİYE 17.03.2010, 08:51
3400
Atina’da

Atina’da Bozcaada paniği

TSK'ya ait Bozcaada isimli torpido gemisi, Yunanistan’a büyük panik yaşattı

Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait Bozcaada isimli torpido gemisi, Yunanistan’a büyük panik yaşattı.

Uluslararası operasyon için gittiği Lübnan’dan İzmir’e hareket eden gemi pazar günü Ege sularına giriş yaptı. Ancak gemi, Ege’de kısa yoldan İzmir’e ulaşmak yerine rotasını Atina’ya doğru çevirdi.

Rodos’un güneyinden geçerek Yunan karasularına giren Bozcaada, Serifos, So, Kea, Evia ve Skyros adalarının arasından yoluna devam etti. Atina’nın doğusundaki So Burnu’na 60 kilometre kadar yaklaşan gemi, Yunan Deniz Kuvvetleri’nin alarma geçmesine neden oldu. Ardından Bozcaada tekrar rotasını değiştirerek İzmir’e doğru yöneldi ve hiçbir Yunan gemisiyle karşı karşıya gelmeden Türk karasularına girdi.

Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Venizelos “Bunu masum bir bir geçiş olarak görmye çalışıyorum” derken, Savunma Bakanlığı yetkilileri Türk gemisinin uluslararası operasyon nedeniyle transit geçişinin yasal olduğunu söyledi.

Yorumlar (1)
12 yıl önce
Kara sularımızı yaşal olmayan sekilde arkakaya ihlal eden ve neredeyse egedeki limanlarımızın içine kadar girme cesaretini kendişinde bulan bu ülkenin acıklama yapma zamanı gelip geçmiştir. Yunanistanın kendi ihlal ettiği ulusal ahlak değerlerini bir başka millete yıkma hakkı yoktur

kaynak:

.http://www.tsk.tr/HABERLER_ve_OLAYLAR/3_Kara_Sulari_Ihlalleri/kara_sulari_ihlalleri_2010.htm
banner255
1
hafif kar duşu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü