banner191

banner148

banner179

banner176

ABD Donanması Mürettebatı Tutukladı

ABD'nin 5'inci filosunun, Kızıldeniz'den Süveyş Kanalı'na giden Rum bandıralı bir gemiyi, Hamas'a silah taşığı gerekçesiyle kontrol ettiği ve personeli de geçici olarak gözaltına

BAHRİYE 28.01.2009, 18:10
ABD Donanması Mürettebatı Tutukladı
ABD donanması Rum gemisinde arama yaptı
    
ABD'nin 5'inci filosunun, Kızıldeniz'den Süveyş Kanalı'na giden Rum bandıralı bir gemiyi, Hamas'a silah taşığı gerekçesiyle kontrol ettiği ve personeli de geçici olarak gözaltına aldığı bildirildi.

Rum Fileleftheros gazetesinin haberine göre ABD donanması, gemide, Mısır üzerinden Gazze Şeridi'ne Hamas için silah ve cephane taşıdığı yönünde İsrail'den bilgiler alması üzerine kontrol yaptı ve gemi personelini gözaltına aldı.

ABD donanmasının, İran denizcilik şirketine ait olan, Rum bandıralı gemide yaptığı aramada silah, top mermisi ile cephaneler bulduğunu yazan gazete, gemi kaptanının, yükün Mısır'dan sonra nereye gideceğini söyleyecek konumda olmadığı için ABD donanmasının gemiyi 48 saat gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktığını belirtti.

Habere göre ABD donanma sözcüsü, gemiyi serbest bırakmaları için emir aldıklarını ve araştırmalarının, gemideki yükün Hamas'a gitmediğini gösterdiğini açıkladı.
Yorumlar (0)
banner225
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?