banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Zonguldak, Alaplı'da deniz kirli çıktı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde vatandaşların denize girmek için tercih ettiği Alaplı Belediye Plajı, Kocaman ve Kavukkavla plajlarında deniz suyu sınır değerlerinin üzerinde kirli

DENİZ KÜLTÜRÜ 28.06.2010, 15:13
Zonguldak, Alaplı'da deniz kirli çıktı

 

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde vatandaşların denize girmek için tercih ettiği Alaplı Belediye Plajı, Kocaman ve Kavukkavla plajlarında deniz suyu sınır değerlerinin üzerinde kirli çıktı.
Alaplı sahillerinden alınan deniz suyu numunelerine göre Alaplı Belediye Plajı kirli çıktı. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü yüzme suyu mikrobiyolojik analizlerine göre Alaplı Belediye plajı deniz suyu kolibasil oranının kılavuz değerlerine göre yüksek çıktığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre Alaplı Belediye Plajı, Alaplı Kocaman plajı ve Alaplı Kavukkavla altı plajından alınan deniz suyu numunelerine göre Alaplı Belediye Plajı, Kocaman ve Kavukkavla plajlarında kolibasil oranı normal değerinden yüksek çıktı.
Açıklanan değerlere göre Alaplı Belediye Plajı deniz suyu Kılavuz Değeri 1000, çıkan sonuç değeri 1410, Alaplı Kavukkavla bölgesi Deniz suyu Kılavuz değeri 1000, çıkan sonuç 3980 ve Alaplı Kocaman plaj bölgesi kılavuz değeri 1000, çıkan sonuç ise 4200 olarak belirtildi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?