banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Yağmurla gelen çöpler körfezi kirletti

İzmir Körfezi şiddetli yağmur sonucu dere ve kanallardan gelen çöplerle doldu.İki günde 13 ton çöp toplayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizliğin devam ettiğini açıkladı.

DENİZ KÜLTÜRÜ 24.06.2010, 16:22
Yağmurla gelen çöpler körfezi kirletti

İZMİR Körfezi şiddetli yağmur sonucu dere ve kanallardan gelen çöplerle doldu. İki günde 13 ton çöp toplayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizliğin devam ettiğini açıkladı.

Geçen salı gecesi başlayan dün sabah da süren sağanak yağışlar İzmir'i etkisi altına alırken, özellikle dere ve yağmur suyu kanallarındaki çöpler suyla sürüklenerek Körfez'i kirletti. Özellikle, iskele çevrelerinde naylon poşet, pet şişe, ambalaj atıkları, tabak, ayakkabı gibi plastik nesnelerin ağırlıklı olduğu çöplerden deniz görünmez oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Körfez ekipleri, karadan ve denizden çöpleri toplamaya başladı. Kepçelerle karadan Bostanlı, Alsancak, Karşıyaka ve Üçkuyular iskeleleri çevresindeki çöpler toplandı. ‘Çevre 1’ gemisi ve Deniz Süpürgesi de körfezin iç bölgelerindeki çöplere müdahale etti.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?