banner191

banner148

banner179

banner176

Mavi Dünya Beyaz Perdeye Taşınıyor

D-Marin Turgutreis’in kurduğu D-Marin Deniz Filmleri Kulübü’yle, deniz filmleri 5-11 Eylül 2014 tarihleri arasında beyazperdeye taşınıyor.

DENİZ KÜLTÜRÜ 21.08.2014, 09:39
Mavi Dünya Beyaz Perdeye Taşınıyor

Mavi Dünya Beyaz Perdeye Taşınıyor

Deniz sevdalıları maviliklerle bu kez bir açık hava sinemasında buluşuyor. Türkiye’nin açık hava sinemasına sahip tek marinası D-Marin Turgutreis’in kurduğu D-Marin Deniz Filmleri Kulübü’yle, deniz filmleri 5-11 Eylül 2014 tarihleri arasında beyazperdeye taşınıyor.

Doğuş Grubu bünyesinde faaliyet gösteren, Doğu Akdeniz Çanağı ve Adriyatik Denizi’nin en büyük marina zinciri olan D-Marin Marinalar Grubu marinalarından D-Marin Turgutreis’te hayata geçecek olan D-Marin Deniz Filmleri Kulübü, 5-11 Eylül 2014 tarihleri arasında mavi yaşamı anlatan filmleri deniz tutkunlarıyla buluşturacak. Heyecan, huzur, sonsuzluk ve macera dolu 7 film D-Marin Turgutreis’in açık hava sinemasında gösterilecek. Bir hafta sürecek olan etkinlikte izleyiciler denizin korkutan, heyecanlandıran, bilinmeyen yönlerini öğrenecek.

D-Marin Deniz Filmleri Kulübü, sinemaseverlere başrolünde denizin olduğu yedi filmi “Cinemarine Açık Hava Sineması”nda izleme keyfi sunacak. Klasik, macera, gerilim, belgesel, deniz kültürü, yarış kategorilerinde birbirinden heyecanlı filmlerin yer alacağı etkinlikte her akşam farklı bir film gösterilecek.

5-11 Eylül 2014 tarihleri arasında gösterilecek olan filmler denizi sadece mekân olarak kullanan yapımların ötesinde, denizin öğreten, geliştiren, büyüten, korkutan tüm yanlarını, kısaca deniz yaşamını yansıtan eserlerden seçildi. 5 Eylül Cuma ‘En Solitaire’ (Akıntıya Karşı) filminin gösterimiyle başlayacak olan festival Tabarly, Jaws, The Big Blue (Derinlik Sarhoşluğu), Kon Tiki, Belgesel dalında Tahsin Ceylan’ın sualtı çekimlerini gerçekleştirdiği Şahika’nın Mavi Dünyası (Kalkan) ve Mavi Tutku (Bodrum, Yassıada) filmleriyle devam edecek. 11 Eylül Perşembe günü Kaptan Phillips filmiyle sona erecek olan festivalde film gösterimlerine Tolga Pamir, Hasan Deniz, Tahsin Ceylan, Erol Kepenek gibi ünlü denizciler de sunum ve sohbetleriyle eşlik edecek.

Film kulübü için daha fazla bilgi almak isterseniz www.denizfilmlerikulubu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

75 metreye kadar 550 yat bağlama ve 150 karada park kapasitesi ile hizmete girdiği günden bu yana konuklarına en yüksek standartlarda hizmet sunan D-Marin Turgutreis, 11. hizmet yılını geride bırakırken Ege ve Akdeniz’in eşsiz koylarına açılan yatçıların gözde destinasyonlarından biri olmaya devam ediyor. D-Marin Marinalar Grubu’nun da ilk marinası olma özelliği taşıyan D-Marin Turgutreis; marinacılık alanındaki tecrübesi ışığında, yeni atılımlarıyla önümüzdeki günlerde de adından söz ettirmeye devam edecek.

Festival Programı:

5 Eylül Cuma-En Solitaire- Turning Tide Konuk: Tolga Pamir

6 Eylül Cumartesi-Tabarly Konuk: Tolga Pamir

7 Eylül Pazar-Jaws- Konuk: Hasan Deniz

8 Eylül Pazartesi-The Big Blue Konuk: Tahsin Ceylan

9 Eylül Salı-Kon Tiki Konuk: Erol Kepenek
10 Eylül Çarşamba-Belgesel

Şahika’nın Mavi Dünyası-Kalkan

Mavi Tutku-Bodrum Yassıada Konuk: Tahsin Ceylan

11 Eylül- Perşembe: Kaptan Phillips

Yorumlar (0)
25°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?