banner191

banner148

banner179

banner176

"Masmavi Deniz Eğitim Kampı”

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA tarafından düzenlenen “Masmavi Deniz Eğitim Kampı”nda, toplam 140 öğrenci ‘denizci’ oldu.

DENİZ KÜLTÜRÜ 15.08.2014, 11:05

140 ÖĞRENCİ ‘DENİZCİ’ OLDU

Çevre konusunda bireyleri aydınlatmak ve duyarlı hale getirmek amacı ile çalışmalarını sürdüren Deniz Temiz Derneği/TURMEPA tarafından düzenlenen “Masmavi Deniz Eğitim Kampı”nda, toplam 140 öğrenci ‘denizci’ oldu.

İMEAK DTO İzmir ve TURMEPA İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, 2012 yılından itibaren Seferihisar’da düzenlenen kampın bu yıl Temmuz ayında İstanbul’da gerçekleştirildiğini söyledi.

Öztürk, “9-14, 18-25 yaşları arasında 80 çocuk ve 60 genç deniz eğitim kampında ücretsiz olarak ağırlandı. Öğrencilere yönelik olarak drama aktiviteleri, mavi kuşak eğitimleri, arama-kurtarma eğitimleri, belgesel gösterileri, kıyı temizleme, tekne gezileri ve doğa çantam aktiviteleri yapıldı. Asıl amaç, denizlerin ve kıyıların kirletilmemesi mesajını vermek. Bu eğitimlerle beraber ‘Kıyı Temizliği Hareketi’ adı altında öğrenciler tarafından kıyı temizliği yapıldı ve öğrencilerin deniz canlılarıyla buluşma imkanı sağlandı. Yıl içerisinde TURMEPA çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmalarına, kıyı temizliği etkinliklerine katılan gönüllülerimize ve öğrencilere teşekkür etmek istedik” diye konuştu.

Öztürk, öğrencilerde deniz sevgisinin yaygınlaştırılması ve deniz temizliği bilincinin oluşturulması amacıyla projelerin hayata geçirildiğini belirtti.

 

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?