banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

M. Birol Bayrakdar "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli yapımcılarına plaket verdi

İstanbul „ Dimitrie Cantemir” Romen Kültür Merkezinde "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" filmi 6 Nisan 2017, Perşembe günü, saat 19.00’da düzenlenen organizasyonda sunuldu.

DENİZ KÜLTÜRÜ 07.04.2017, 11:22 07.04.2017, 12:23 Nermin İstikbal
M. Birol Bayrakdar "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli yapımcılarına plaket verdi

İstanbul „ Dimitrie Cantemir” Romen Kültür Merkezinde "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" filmi 6 Nisan 2017, Perşembe günü, saat 19.00’da düzenlenen organizasyonda sunuldu. Gösterimin bitiminde filmin yapımcısı ve aynı zamanda Romanya Devlet Televizyonu’nda (TVR) gazeteci olan Cristina Tilica ve bu projenin yapımını destekleyenler ile bir buluşma gerçekleştirildi.
"Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli Vadu sahiline yakınlarında kıyıya sürüklenen 22 kișilik Türk mürettebatı ile MV Abdullah gemisinin hikâyesini anlatıyor. 29 Kasım 1963 Kuvvetli bir fırtına, dev dalgalar, çalkantılı rüzgâr akımları…

Kazazedelerin tek umudu ilk defa denizde kurtarma operasyonu için gönderilen bir helikopter... Cristina Tilica’nın tarafından imzalanan belgeselin konusu olan 54 sene önce gerçekleşen tarihsel bir özgörev. Etkinlik bu deneyimi yaşayıp da bugün aramızda bulunan 22 Türk deniz mürettebatı için özel olarak düzenlendi.Romanya Baş Konsolosu Sayın Adriana Ciamba'nın hazır bulunduğu organizasyona Türk Uzk G. KapDer.'i temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. M. Birol Bayrakdar katılmış olup;kurtarmada görev alan helikopter pilotu Constantin Stefanescu'nun oğlu Daniel Stefanescu'ya ve film yapımcısı Cristina Tilica'ya birer teşekkür plaketi takdim etmiştir.

Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?