banner191

banner148

banner179

banner176

Kaş ve Meis'den ortak festival

Türkiye ve Yunanistan'ın birbirlerine en yakın iki beldesi olan Kaş ve Meis, Kaş Likya Ulusal Kültür ve Sanat Festivali'nde ortak sanat ve spor etkinlikleri gerçekleştirecek

DENİZ KÜLTÜRÜ 23.04.2005, 14:19
Kaş ve Meis'den ortak festival

KAŞ VE MEİSLİLER ORTAK FESTİVAL DÜZENLEYECEK

Türkiye ile Yunanistan'ın birbirlerine çok yakın iki beldesi olan Kaş ve Meis, Kaş Belediyesi'nce düzenlenen Kaş Likya Ulusal Kültür ve Sanat Festivali'nde ortak sanat ve spor etkinlikleri gerçekleştirecek.
Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, her yıl 1-4 Eylül tarihlerinde yapılan Kaş Likya Ulusal Kültür ve Sanat Festivali'nin programını belirlemek için, Kaşlılar'ın da katılımıyla bir toplantı düzenlediklerini bildirdi. Festival taslak programı konusunda Kaşlılar'ın görüşlerini aldıklarını kaydeden Kocaer, 1 Eylül'ün "Dünya Barış Günü" olması dolayısıyla, festivale Yunanlı sanatçıları da davet edeceklerini bildirdi.
Kaş'a çok yakın olan Yunanistan'ın Meis Adası'nın da festivale dahil olacağını belirten Kocaer, "Geçen Şubat ayında Yunanistan Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olarak Atina'ya gittik. Turizm Bakanı Dimitris Avromopoulos ile Kaş Likya Ulusal Kültür ve Sanat Festivali'ni de konuştuk. Avromopoulos, festivalimize memnuniyetle katılacağını ifade etti. Yunanistan Turizm Bakanı ayrıca festivale Yunan sanatçı grupları göndermeyi de taahhüt etti. Görüşmelerimiz sürüyor. Taslak programa göre, Türk ve Yunan sanatçılar 2 Eylül'de Meis'te, 3 Eylül günü de Kaş'ta konser verecekler. Ancak programın kesinleşmesi için onay bekliyoruz"dedi.
Meis Belediye Başkanı Pavlos Paniviris ile de görüştüklerini ifade eden Kocaer, Meis'ten Kaş'a yüzme ve kano yarışlarının da festival programına alındığını bildirdi.
Kaynak:A.A
DenizHaber.Com
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?