banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Dünyaca ünlü Kadınlar Plajı sahil bandı yenilendi!

Kuşadası'nın dünyaca ünlü "Kadınlar Denizi Plajı"nı da kapsayan sahil bandı Kuşadası Belediyesi ile işbirliği içinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi...

DENİZ KÜLTÜRÜ 08.06.2020, 00:53 08.06.2020, 00:57 Halit Emre İbrahimoğlu
196
Dünyaca ünlü Kadınlar Plajı sahil bandı yenilendi!

Kuşadası'nın dünyaca ünlü "Kadınlar Denizi Plajı"nı da kapsayan sahil bandı Kuşadası Belediyesi ile işbirliği içinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekiplerince yenilendi. Yapılan çalışmalar kapsamında 4 bin 500 metrekare parke taşı, 580 metrekare andezit küp taşı döşendi.

Kadınlar Denizi'nde inceleme yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, "Uluslararası bir marka olan Kadınlar Denizi Plajımız yerli ve yabancı turistlerimiz için cazibe merkezlerimizden biri haline geldi " dedi. Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ömer Günel, "Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığımız ekipleri tarafından Kadınlar Denizi Plajımızın trafiğe kapalı yaya yolunun, alt ve üst yapısı yeniledi.


4500 metrekare parke taşı ve 580 metrekare andezit küp taşının döşendiği alanda yağmur suyu drenaj ve mazgallarımız ile beraber aydınlatma direklerimiz de yenilendi. Bu çalışmalar sonucu Kadınlar Denizi Plajımız modern ve Kuşadası'na yakışan bir görünüme sahip oldu. Kadınlar Plajı, Yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezlerinden biri olarak yeniden canlanacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na şehrimize verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Oluşturulan güç birliğinden Kuşadası kazanıyor. 30 yıldır hizmet alamayan kentimiz tesis edilen güç birliği ile güçleniyor yeniden yapılanıyor" diye konuştu.

İHA

Yorumlar (1)
Bir Kuşadalı olarak söylüyorum. 1 yıl önce
Eskiden plajı belediye işletiyordu ve beton tabanlı sabit şemsiyeler yoktu. Eğer para vererek şemsiye ve şezlong alırsanız, yardımcılar hemen getirip kuma sabitlerlerdi. Akşamları da bunlar toplanırdı ve sabaha karşı kumu kararak çalışan ve eleme yapan büyük traktör gibi kum temizleme makineleri ile kumsal temizlenirdi, çer çöp ayıklanırdı.

Önceki sene Aydın BŞB burayı Kuşadası belediyesinden teslim aldı ve kendi işletmeye başladı. Duş, tuvalet, büfe gibi eklentiler yaptı, ayrıca şemsiye ve şezlong kapasitesini de artırdı. Yalnız bir farkla! Şemsiyeler beton tabanlıydı ve sezon başında kumsala dizildikten sonra sezon sonuna kadar kaldırılmayacaklardı!! Ne oldu? Geceleri sabaha karşı kumsalı temizleyen makine kumsala giremez oldu. Ondan sonra kumsalda biriken sigara izmariti, çikolata ambalajı, pis pis atılmış kağıt mendiller temizlenemez oldu. Bir kere bir çöp kumsaldan alınamazsa, insanların gezinmesi vs kumların hareketi ile kumun içine gömülüyor ve orada kalıyor.

Geçen sene plaja indiğimizde yanımızda çöp poşeti götürüyorduk ve havlumuzu sermeden önce "mıntıka temizliği" yapıyorduk. Ne acı değil mi? 3 yaşındaki çocuğum çöp toplamayı öğrendi, sanki normal birşeymiş gibi! Artık öylesine çöp doldu ki kumlar, çöpe basmadan kumda yürüyemiyoruz. Ve ne acıdır ki KİMSENİN UMRUNDA BİLE DEĞİL!!!! İnsanlar çer çöpün üstüne havlusunu serip oturuyor. Ne kadar duyarsız olmuşuz!

Görevlilere buralar temizlenmiyor mu diye soruyoruz, insanımız pis diye cevap veriyorlar. Kaç kere belediye masasına şikayet ettik ama bir çözüm olmadı. Bir de set üstündeki işletmeler. Onlara toz duman gidiyormuş diye kum temizleme aracını plaja sokamıyorlarmış. Bir önceki belediye başkanı bizzat bize anlattı, yalvarmış Özlem Çerçioğlu'na nolur ben kendi adamımla kendi makinemi plaja sokayım temizlik yapayım para da istemem demiş. Ama bşb başkanı bunu da kabul etmemiş.

Geldiğimiz nokta: Göz boyayan, makyajlanan plaj. Bakalım bu sene kumsalın temizliği nasıl yapılacak.

İnanın şu yazdıklarımı yutmayı, bu sene belediye ekiplerinin beni şaşırtmasını, mahcup etmesini öyle çok isterim ki. Yeter ki plajımız eskisi gibi dünya standartlarında tertemiz olsun. Ben tüm yazdıklarımı yutmaya razıyım.
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü