banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Denizseverler Duygularını Fotoğraflarla Anlatacak

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından Ege Bölgesi’nde, denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile “Fotoğraf Yarışması” düzenlendi.

DENİZ KÜLTÜRÜ 16.01.2015, 09:35
Denizseverler Duygularını Fotoğraflarla Anlatacak

DENİZSEVERLER, DUYGULARINI FOTOĞRAF İLE ANLATACAK

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından Ege Bölgesi’nde, denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile “Fotoğraf Yarışması” düzenlendi.

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, düzenlenen yarışma ile deniz ve denizciliğin bir kültür ve yaşam biçimi olduğunun benimsetilmesinin amaçlandığını söyledi. Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan tüm amatör ve profesyonel yarışmacılara açık olan fotoğraf yarışmasının konusunun “Ege Bölgesi’nde deniz, deniz yaşamı, deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği” olarak belirlendiğini kaydeden Öztürk, 8 bin yıllık geçmişi bulunan liman kenti İzmir’de bu tür yarışmaları geleneksel hale getirdiklerini vurguladı. İMEAK DTO İzmir Şubesi olarak böylesine önemli etkinlikleri düzenlemelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Öztürk, yarışmaya katılacak olan deniz sever yarışmacılara teşekkür ederek, başarılar diledi. Son başvuru tarihi 4 Mayıs 2015 olarak belirlenen yarışmanın katılım koşulları www.dtoizmir.org.tr adresinden takip edilebilir.

“İMEAK DTO İZMİR ŞUBESİ 8.FOTOĞRAF YARIŞMASI” KATILIM KOŞULLARI

*Yarışmasının konusu; “Ege Bölgesi’nde deniz, deniz yaşamı, deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği” olarak belirlenmiştir.

*Yarışma tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

*Fotoğraflar, renkli ve siyah-beyaz olabilir. *Yarışmacı en fazla iki fotoğraf ile katılabilir.

*Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların uzun kenarı 40 cm, kısa kenarı en az 20 cm boyutunda fotoğraf kartına basılmış olması gerekmektedir.

*Fotoğrafların ayrıca digital kopyasının da teslim edilmesi gerekmektedir.Fotoğraflar, aynı zamanda belge niteliğinde olduğundan tarih, yer ve bölge adının belirtilmesi gerekmektedir.

*Yarışmaya katılan eserlerin daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Eserlerin başka bir yarışmada ödül aldığının tespit edilmesi durumunda ödül iptal edilir ve geri alınır. *Gönderilen eserlerin yarışmacıya geri iade edilme zorunluluğu yoktur.

*Yarışmada ödül alan eserlerin tüm kullanım hakları İMEAK DTO İzmir Şubesi’ne ait olacaktır. Gönderilen fotoğrafların basım, sergileme, kullanma ve çoğaltma hakkına İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin sahip olduğunu, adaylar kabul etmiş sayılacaktır.

*İMEAK DTO İzmir Şubesi, katılımcıların eserlerinde yer alan kişi ve kurumlara ilişkin telif hakları konusunda sorumluluk kabul etmez.

*Yarışmaya gönderilecek eserlerin 4 Mayıs 2015 Pazartesi gününe kadar İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Basın Danışmanlığı’na teslim edilmesi gerekmektedir.

*Tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

*Fotoğraflarda dijital manipülasyon kabul edilmeyecektir. Ancak “photoshop” teknikleri kullanılabilecektir.

*Fotoğraf arkasına gönderen kişinin adı ve soyadı yazılacaktır.

*Eserler herhangi bir yüzeye yapıştırılmamış, paspartusuz ve kenar boşluksuz olarak teslim edilecektir. Fotoğraflar, aynı zamanda belge niteliğinde olduğundan tarih, yer ve bölge adının belirtilmesi gerekmektedir.

Yorumlar (0)
25°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?