banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Denizci gazeteciler ödüllerini aldı

“İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi 14. Medya ve Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren gazeteci ve fotoğrafçılara ödülleri düzenlenen törenle verildi. Medya yarışmasında “Turist değil Angus geldi” haberiyle DHA muhabiri Mustafa Oğuz oldu.

DENİZ KÜLTÜRÜ 31.05.2017, 12:53 Nermin İstikbal
506
Denizci gazeteciler ödüllerini aldı

Denizci gazeteciler ödüllerini aldı

“İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi 14. Medya ve Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren gazeteci ve fotoğrafçılara ödülleri düzenlenen törenle verildi. Medya yarışmasında “Turist değil Angus geldi” haberiyle DHA muhabiri Mustafa Oğuz oldu.

Bu yıl 14.’sü düzenlenen “İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi 14. Medya ve Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren gazeteci ve fotoğrafçılara ödülleri düzenlenen törenle verildi. İMEAK DTO İzmir Şubesi Erdoğan Yılmaz Meclis Salonu’nda yapılan ödül töreninde denizcilik sektörünün yetkilileri ile medya mensupları bir araya geldi. Medya yarışmasında “Turist Değil Angus Geldi” haberiyle birinci olan Doğan Haber Ajansı Muhabiri Mustafa Oğuz’un ödülünü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar verdi. “Uçak da Var Gemi de” haberiyle ikinci olan Habertürk Egeli Muhabiri Murat Ervin ödülünü İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Yılmaz Dağcı, “Güzelbahçe’de Çevre Katliamına Suçüstü” haberiyle üçüncü olan Sabah Egeli Muhabiri Onur Tungut ödülünü Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit’in elinden aldı. İzmir Life’de yayınlanan “Smyrna Kayıkları” haberiyle mansiyon ödülüne hak kazanan Alpay Sönmez’e ödülünü TCDD İzmir Limanı İşletme Müdür Yardımcısı Metin Özyılmaz, “İzmir’de Denize Hasret Tekneciler” haberiyle jüri özel ödülüne hak kazanan Sabah Egeli Muhabiri Ceyhan Torlak’a ödülünü İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği Başkan Yardımcısı Nur Özgen verdi.

izmir-deniz-odasi.JPG

“Denizlerimize ilgi hep artsın”

Fotoğraf yarışmasında birinci olan Murat Kaptan’a ödülünü İMEAK DTO İzmir Şubesi Meclis Başkanı Geza Dologh, ikinci olan Eva Erdem’e ödülünü İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, üçüncü olan Yılmaz Topçu’ya ödülünü ise İZSU Genel Müdür Yardımcısı Tülay Yılmaz verdi. Törende konuşan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk,  “Medya ve fotoğraf yarışmamızın bu yıl 14.’sünü düzenlemenin gururunu duyuyoruz. Ülkemiz denizcilik sektöründe gazetecilere yönelik medya yarışması düzenleyen tek kuruluşuz. Amacımız denizciliğe, deniz ticaretine ve İzmir’in deniz ve liman şehri kimliğine dikkat çekmek. Siz saygıdeğer basın mensuplarının yaptıkları haberler, kamuoyunda denizciliğe ilgiyi artırıyor. Limanlarımızla, kruvaziyer gemilerle, dalış turizmiyle, balıkçılıkla ya da tekne imalatıyla ilgili bir haber sayesinde geniş kitleler bilgi ve fikir sahibi oluyor. Bu yıl yarışmaya katılan birbirinden güzel haberler ve fotoğraflar nedeniyle hem yarışmaya katılan hem ödül alan gazetecileri ve fotoğrafçıları tebrik ediyorum. Eserleri titiz şekilde değerlendirip emek harcayan jüri üyelerimize de teşekkürü bir borç biliyorum. Biz varlığını Ege Denizi’ne ve limana borçlu olan bir kentin denizcileri olarak, denizlerimize ilginin hep artmasını diliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner255
9
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü