banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Beykoz'da Deniz Resimleri Şöleni

Bir denizci eşi ve annesi olan ve evliliğinin ilk 6 yılını denizlerde geçiren Ayşen Can'ın neredeyse tüm resimleri gemi ve denizden oluşuyor.

DENİZ KÜLTÜRÜ 10.06.2013, 11:53
Beykoz'da Deniz Resimleri Şöleni

BEYKOZ'DA RESIM SOLENI

Bir denizci eşi ve annesi olan ve evliliğinin ilk 6 yılını denizlerde geçiren  Ayşen Can'ın neredeyse tüm resimleri gemi ve denizden oluşmaktadır. Az sayıdaki deniz ressamlarından birisi olması dışında yeteneğini farklı alanlarda da göstermektedir.

 Gülceren Hobi organizasyonunda, Ressam Günay İlhan Yönetimindeki bir grup sanatsever kendi ürünleri olan tablolarını Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde sergiledi. Açılışı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yapılan sergide Ayşen Can'ın 15 resmi bulunmaktadır.

Kursiyerlerin eğitimcisi olan Günay İlhan'ın yaptığı kısa konuşmada öğrencilerini davetlilere birer birer tanıttıktan sonra bu serginin oluşmasının 14 ay sürdüğünden de bahsetti. Her bir öğrencinin kendi kişisel sergisini açabilecek seviyeye ulaştığını hatta deniz resimleriyle öne çıkan Ayşen Can'ın ilk kişisel sergisini Kasım 2013'te açacağını belirtti. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kursiyerlerin azmini ve becerisini tebrik ederek sergilerinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirip, emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm kursiyerler adına kursun eğitimcisine bir buket çiçek verdikten sonra açılış kurdelesini kesti.

Yorumlar (1)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Sayın Ayşen Can'ı denizle ilgili olarak yaptığı resimleri sergi halinde açmasını kutlar başarılarının devamını dilerim. Gerçekten de
ticaret denizciliği ve ticeret gemileriyle ilgili ressamımız yok gibidir. Umarım Sayın Ayşen Can bir öncü olarak bu sergisinin, bundan böyle ticaret gemilerinde çalışanların boş zamanlarında güzel sanatların çok önemli bir dalı olan resim yapmakla uğraşmaları onlara seferlerin daha rahat yapılması ,ç, yol göstereceğinden
eminim. Şimdi ben gemilerde çalışırken boş zamanlarımı neden resim yapmmadım diye çok pişmanım. Yalnız okuyarak, yazı yazarak geçen zamanımı resim yaparak daha da anlamlandırabilir ve renklendirebilirdim. Hele uuzun yıllar gemi kurtarmada çalışırken felakete uğrayan gemileri resimlemek çok güzel olurdu. Umarım özellikle denizcilik fakültelerinde öğrencilere hobi olarak resim yapmak öğretildiğinde, mezun olduklatan sonra dünyayı gemilerle gezen çalışanların bazıları çok güzel kolleksiyonlar meydana getirebilirler. Kuruluşlar denizciler arsında yağlıboya resim yarışmaları açarlarsa denizciler çalışma hjayatlarını daha da güzelleştirebilirler . Sayın Ayşen Can'a başarılarının devamını dilerim. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?