banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Atso 8.Yelken Yarışları Ve Cumhuriyet Kupası

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen yelken yarışları ve Cumhuriyet Kupası sona erdi.

DENİZ KÜLTÜRÜ 30.10.2014, 08:16
Atso 8.Yelken Yarışları Ve Cumhuriyet Kupası

Atso 8.yelken Yarışları Ve Cumhuriyet Kupa Sona Erdi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen yelken yarışları ve Cumhuriyet Kupası sona erdi.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerine törenle verildi.ATSO Cumhuriyet Kupası kapsamında yelken ve yat yarışları yapıldı. 36 yelken ve 17 yatın çeşitli kategorilerde yarıştığı yarışta kıyasıya mücadeleye sahne oldu.Yelkende 50 laser ve optimist sporcusu, yat kategorisinde 17 yat takımı yarıştı. 17 yat liman ağzından start alan yatlar, Lara-Konyaaltı açıklarında yarıştı.Yatlarda genel klasmanda Carinya birinci, Laisla ikinci, Nanna üçüncü olurken, Yelken A klasmanda Melih Yılmaz Günay birinci, Eda Ellialtı ikinci, üçüncü Ege Akdeniz, Kaan Tuncel dördüncü, Arda Hürmeydan beşinci oldu.Akdeniz Bulvarı 24 numaralı plajda düzenlenen ödül töreni öncesi İati Jet skı Team’dan su akrobatı Ali Komşusu’nun fly board gösterisi ilgiyle izlendi

.BURUK BİR BAYRAM

Törende konuşan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, maden kazasından dolayı buruk bir bayram kutladıklarını söyledi. Etkinliğe katılanların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Budak, Ermenek’te 18 maden işçisinin kömür ocağında mahsur kaldığını hatırlattı. Soma’da yaşanan maden kazasının ardından benzer acıyı yüreğinde yaşadığını kaydeden Budak, "Ermenek’te 18 insanımızın bir maden ocağında mahsur kaldığını duyduk bir kere daha ürperdik. Bunlar büyük acılar. Protokol törenleri ve eğlenceler iptal edildi. Bu acıyı da yüreğimizde çok derinlerde hissediyoruz" dedi.

DENİZ KÜLTÜRÜ GELİŞTİRİLMELİ

Konuşmasında Antalya’da deniz kültürünün geliştirilmesi gerektiğini de vurgu yapan Budak, "Antalyalıyı denizle buluşturalım.Şikayet etmek yerine harekete geçelim. Kültür geliştirmek çok zor. Deniz bir sevdaysa bu kültürü geliştirmeliyiz. Bunun için önce yatırım gerekiyor. Antalya’da küçük tekneleri olan ve keyifle balığa çıkanlar var ama denize açılacak rampa yeri yok. Küçük teknelere sahil güvenlik tolerans tanısın. Bu sevgi büyürse Antalya’yı biz dünya kenti yaparız. Bundan sonraki yıllarda da hep birlikte Antalya’nın denizle barıştığı denizden faydalandığı yıllara yaşamayı temenni ediyorum" şeklinde konuştu.Konuşmanın ardından dereceye girenlere ödülleri ATSO Başkanı Budak tarafından verildi.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?