banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Reina 1 Dokuz Dakikada Batmış!

Reina-1 adlı Malta Bayraklı Türk gemisi ile Ankara Feribotunun önceki gece yarısından sonra Durres'in 22 mil açığından çarpışmasından sonra ayrııntılar...

KAZALAR 20.10.2011, 21:06
2326
Reina 1 Dokuz Dakikada Batmış!

Son yapılan açıklamalara göre önceki gece Ankara Feribotu ile çarpıştıktan sonra batab Reina 1 adlı Türk gemisinin 10 kişilik mürettebatından 8'i halen kayıp ve kayıp mürettebattan ümitler kesiliyor.

Barbaros fırkateynimizin yarın sabah saatlerinde kaza bölgesinde aramalara başlayacağı bildiriliyor.

Ancak şu ana kadar sadece gemi kaptanı Ahmet Bal ve 2. kaptan Ahmet Soytürk kurtarılabilmiş durumda. Her iki kazazedeyi de kazadan sonra Ankara feribotu kurtardı.

Arnavutluk Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı, Artur Mecollari,  Reuters'a yaptığı açıklamada "Sadece bazı can yelekleri ve geminin can filikasını bulabildik. Gemi tam bordasından öldürücü yara almış, 9 dakika içerisinde de batmış" dedi.

Rusya'nın Novorossiysk limanından yüklediği 3 bin 100 ton alüminyum ile Karadağ'ın Bar Limanı'na gitmekte olan Reina 1 gemisinde tamamı Türk Vatandaşı 10 kişilik mürettebat bulunuyordu.

Reina 1 gemisinin 2. Kaptanı Ahmet Soytürk hastanede yaptığı açıklamada Ankara feribotunun küçük gemilerie çarptığını ve kazadan sonra kendisinin alarm sirenlerini çalıştırdığını söyledi.

2. Kaptan, "Gemi bir an durdu, sonra da kısa sürede battı. Gemi üzerinde mürettebattan kişiler gördüm, batarken vakumlu hava dışarı çıktı" dedi. 2. kaptana göre her şey kısa bir sürede olduğundan çoğu kimse kaçma fırsatı bulamadı. Ama "3-4 kişi dışarı çıkmmış olmalı" diyor.

Hava ve deniz  koşullarının elverişsiz olduğu bölgede bir Arnavutluk sahil güvenlik botu, liman kurtarma botları, bir İtalyan muhafız botu ve bir Arnavutluk ordusuna ait helikopter arama çalışmaları yürüttü.

Arama çalışmaları öğleden sonra devam etti.

Öğle sularında Ankara Feribotu yoluna devam etti.

Arnavutluk Ulaştırma Bakanı, kazanın araştırıldığını ama ilk belirlemelere göre insan hatasından meydana geldiğinin düşünüldüğünü söyledi.

Yorumlar (8)
gülay yazıcı 10 yıl önce
niye hala haber yokk anlamıyoruzz nıye ulan kaç ay gectı unutuldumu sandınız bı allahın kuluda bı cevap bı yanıt vermıyorr kımse ılgılenmıyorr allah sızlerı bildiği ğibi yapssınn bızım yasadıgımız acının aynısını sızde cekın bu ısten sorunmlu olan herkes sorumlu ıkı kaptanda rahatca yasayıp yemek yıyıp hayat suruyorlar vıcdanları bırazda sızlamıyor sızlasa bı arar murettebatın aılesıyle konusur ama nerde paşalarımız yasıyo ya umrunda deıl gerıde kalanlarr allah insanlık versınn
Ozgur Aysal 11 yıl önce
Gecmıs Olsun..Allah RAhmet Eylesın..BIr Yanlıslık Olmasın 9 Dk Az Bır Sure Degıl Kurtulmak Icın..
veysel altındag 11 yıl önce
öncellıkle grup dz. gecmış olsun.ölenlere allah rahmet etsın.

yakınlarına sabır dılıyorum.

bu tur kazalar son olsun.

veysel kaptan

Harun AKBAŞ 11 yıl önce
Vefat eden arkadaşlarıma Allahdan rahmet, yakınlarına sabır dilerim.Geçmiş olsun.
sadik aydemir 11 yıl önce
kayıp denizciler ailesi olan birer insan lütfen kayıp denizciler için birşeyler yapılsın.
11 yıl önce
reina1 gemisinde kaybolan arkadaşların ailelerine allahtan sabır diliyorum... lütfen bilgi kirliliğine mahal vermeyin olmadık şeyler çıkartıp insanların duygularıyla oynamayın bunun vebali büyüktür en doğru haberi zaten şirket herşekilde hem ailelere hemde basına verecektir... ama bunlar tabikide bir süreç sabır kolay değil allah kimsenin başına vermesin allah yardımcınız olsun...
-- 11 yıl önce
o soyler yalan bu soy ler yalan şirkete soyler yalan hani gemi ni gorutuleri nerde bu birinci ikincisi batan gemi acaba nasilbati odayalan bence olanlara bakinca amaaa gercek olan kayip SEKİZ CANvar ve ailler ici buyuk bir yikim ,şirket vede solar kandirdi digimi dogrumu acaba ama büyük allah var unutmayin sakin ha ogemiyi DENİZnasil yutuysa her kesi yutacak olan birde kara toprak var orda nasil olacak tabi imani olan oray düşünürde 3,5 milyon dolarrin hesabini yapmaz yazik coook yazi BENCE REYNA 1 BİRİN BATİGİDAYALAgülay yazıcı 10 yıl önce
CANIM BEYTULLAH ABİMİN CANSIZ BEDENI DÜN TESLIM EDILDI BIZLERE BUGUN KALDIRDIK CENAZESINII YANDIKK BIZ ONU SAG BEKLERKEN O BOYLE GELDII. ALLAHIM BU İŞTEN SORUMLU OLANLARI O IKI KAPTANIDA BIN BETER ETSINN YASADIGIMIZ ACILARI YASATSIN RABBIMM SIZE BU DUNYADA OLMASADA ÖBÜR DUNYADA YAPILANLARIN HESABINI VERCEKSINIZZ YANIYORUZ YANIYORUZZZZZZZZZZ
21
açık
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü