banner191

banner148

banner179

banner176

Paros Wind ve CS Jaden İsimli Gemiler Çarpıştı

“PAROS WIND” isimli tanker ile “CS JADEN” isimli dökme yük gemisi İstanbul Boğazı kuzey girişine 8 deniz mili mesafede çarpıştı.

KAZALAR 01.09.2015, 09:46
Paros Wind ve CS Jaden İsimli Gemiler Çarpıştı

“PAROS WIND” VE “CS JADEN” İSİMLİ GEMİLER ÇATIŞTI

“PAROS WIND” isimli 151 metre uzunluğunda, fuel oil yüklü tanker ile “CS JADEN” isimli 180 metre uzunluğunda buğday yüklü dökme yük gemisi 31.08.2015 tarihinde saat 23.30’da İstanbul Boğazı kuzey girişine 8 deniz mili mesafede çarpıştı.

Olay mahalline derhal KIYIEMNİYETİ-1 hızlı tahlisiye botu ile KURTARMA-3 ve KURTARMA-10 römorkörleri sevk edildi. Her iki gemi de Türkeli demir sahasına demirletildi..

Kirlilik ve can kaybı yaşanmayan olay akabinde geminin yardım talebinde bulunmadığı, Kıyı Emniyetine ait deniz araçlarının bölgeden ayrıldığı bildirildi.

Yorumlar (4)
zeyd çömlekci 4 yıl önce
8 mil açıkta tehlikeli sorarsanız gemi su yakmıyor her halde deniz kirlenmesi geminin yanması patlaması hep tehlike
osman tanburaci 4 yıl önce
1- gemiler carpismaz, catisir.

2- istanbul bogazinin 8 mil uzagindaki (karadeniz) catisma nasil bogazi tehlikeye atiyor?

3- son dakika diye verdiginiz haberin uzerinden 12 saat gecti
KaptanHaber 4 yıl önce
Osman Tanburacı takma adıyla yorum bırakan okurumuza cevaben;1- Gemiler çarpışmaz çatışır tesbitinizin gerçekle veya denizcilikle alakası olmayıp tamamen kulaktan dolma denizcilerin yapacağı bir yorumdur. malum bunlardan etrafta oldukça çok var. Bu lumpen kültürün etkisinde olarak sizin de gemiler çarpışmaz çatışır diye bir tesbit yapabilmiş olmanız doğaldır. Bizim kullandığımız terim doğrusudur diyelim. nedenini anlatırız bir gün.2- Boğazın girişine 8 mil mesafede bir çarpışma Boğazı tehlikeye atmaz tesbitiniz de cahilane olmuş. Boğazın girişine 8 mil kala meydana gelecek bir deniz kirliliği 3-4 saae varmaz boğazın ortasına kadar ulaşır. Nedenini de kendiniz biraz düşünürseniz bulabilirsiniz.eğer denizciyseniz selametler dileriz.
ANA DİLİN NE ? 4 yıl önce
ANADİLİN TÜRKÇE İSE, UYDURMA KELİMELER TÜRETMEYİNİZ. OKUMUŞ BEYİNLERDEN BİRİ BİR LAF ATIYOR,ATMALARINIZ YÜZÜNDEN, TÜRKÇE KELİMELERİN YERİNİ ALAKASIZ ÜLKE TERİMLERİ DİLLERİNİ YERLEŞTİRDİNİZ ÜLKEMİZE. RESTORANT NE DEMEK ? LOKANTA DEĞİLMİ BUNUN TÜRKÇE KARŞILIĞI. KUAFÖR NE DEMEK ? BERBER DEĞİLMİ ? VS VS NEDİR SİZİN ZORUNUZ HEE..KARNINIZDA Kİ SESİ GİDİN TÜRKÇE OLMAYAN YERLERDE KONUŞUN. YETTİ BU GÖSTERİŞ MERAKLILAR..
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?