banner191

banner148

banner179

banner176

MSC India'da Filika Kazası: 2 Gemici Öldü

İsveç’e ait adalardan Oland açıklarında filika talimi yapan “MSC India” adlı 1991 yılı yapımı konteyner gemisinde meydana gelen kaza neticesinde 2 gemici hayatını kaybetti.

KAZALAR 10.01.2008, 02:22
MSC India'da Filika Kazası: 2 Gemici Öldü

MSC India'da Filika Kazası: 2 Gemici Öldü

İsveç kaynaklı haberlere göre, dün Baltık Denizinde İsveç’e ait adalardan Oland açıklarında “MSC India” adlı 1991 yılı yapımı konteyner gemisinde filika talimi esnasında meydana gelen kaza neticesinde 2 gemici hayatını kaybetti, 1 gemici ağır yaralandı.

Filikada 3 kişi bulunmaktaydı. Filika  denize indirilmeye çalışılırken bosalarından boşaldı ve 10 metre yükseklikten denize düştü.

Filikada bulunan 3 gemiciden birisi kaza yerinde hayatını kaybederken yaralı 2 gemici hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan 2 gemiciden birisi de hastanede hayatını kaybetti. Diğer yaralı gemicinin ise durumunun ağır olduğu ve yoğun bakıma alındığı gelen haberler arasında.

Kaza, Oland adasının 28 deniz mili güneyindeki uluslar arası sularda ancak İsveç münhasır ekonomik bölgesinde 9 Ocak Çarşamba günü (Dün) öğleden sonra meydana geldi.

Bölgede deniz koşullarının kötü olduğu ve rüzgar hızının saniyede 10 metre olduğu bildirildi.

Kazanın nedeni araştırılıyor.

Hayatını kaybeden gemicilerin Hindistan ve Pakistan uyruklu oldukları öğrenildi.

Son yıllarda filika talimleri esnasında meydana gelen kazalar endüstrinin dikkatini filikalara çevirdi. Filikaların daha güvenli hale getirilmesi için nelerin yapılması gerektiği tartışılıyor.

DenizHaber.Com

Yorumlar (4)
VAROL FATİH SAYIL 12 yıl önce
Haber öyle kötü ve eksik yazılmışki anlamak zor. Olay çok kötü betimlenmiş. Hiç yorum olmamasının sebebi kimsenin mevzuuyu anlayıp değerlendirememesi olabilir ! Biraz daha dikkat lütfen.
Denizhber 12 yıl önce
Sayın Sayıl haber eksik olmaz haberde öğrenilen yazılır.

Haberimizde anlaşılmayacak bir şey biz göremedik. Haberin ana fikriyle ilgili ayrınmtılar verilmiş. Yine de okuyucuya saygımızdan yorumunuzu yayınladık. Saygılar.
Yusuf Özcan Demir 12 yıl önce
Haberle birlikte; yeni bir uygulamadan bahsedildiği aklıma geldi. Gemilerde filika talimlerinin yapılmaması ve bu talimlerin kara eğitim merkezlerinde yapılacağı ile ilgili haberler var.Bu konuda resmi kaynaklardan geçerli bilgi sahibi olan varmı?
sedat kaptan 12 yıl önce
IMO NUN BUNDAN 3/4 SENE ONCE YAYINLAMIS OLDUGU TALIMLERLE ILGILI SIRKULERDE FILIKA TALIMLERINDEKI OLUMLU SONUCLARI ONLEMEK ICIN ''ONCE FILIKANIN SUYA INDIRILMESI ARDINDAN CARMIHLA PERSONELIN FILIKAYA BINMESININ SAGLANMASI GEREKTIGI'' BELIRTILMISTI.ANCAK GORUNEN O KI HALEN UYGULAMA DA ISRARLA ESKI YONTEMLER KULLANILIYOR.
22°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?