banner191

banner148

banner179

banner176

Kılavuz Kaptan denize düştü

ABD Sahil Güvenlik ekipleri, Oregon/Astoria yakınlarında bir konteynır gemisinden geçtiğimiz pazartesi günü akşamı denize düşen kılavuz kaptanı arıyorlar.

KAZALAR 17.01.2006, 00:53
Kılavuz Kaptan denize düştü

ABD Sahil Güvenlik ekipleri, Oregon/Astoria yakınlarında bir konteynır gemisinden geçtiğimiz pazartesi günü akşamı denize düşen Columbia Nehir Kılavuzluk Kurumuna bağlı kılavuz kaptanı arıyorlar.

Kılavuz kaptan, 170 metre boyundaki gemiden inerken, pilot çarmıhından denize düştü.

Sahil Güvenlik Teşkilatı, kaza haberini alır almaz Washington’daki üssünden çıkardığı iki adet 15 metre boyunda bot ile ve Astoria’daki hava üssünden kaldırdığı 1 adet HH-60 Jayhawk helikopter ile hemen arama kurtarma çalışmalarına başladı.

Son derece kötü hava koşulları nedeniyle 15 metrelik kurtarma botları 1 satlik arama çalışmasından sonra üsse geri dönmek zorunda kaldılar. Jayhawk helikopteri ise gece yarısına kadar arama çalışmasını sürdürmesine rağmen kılavuz kaptanı bulmak mümkün olmadı. Ancak helikopterin yoğun yağış nedeniyle görüş mesafesini kaybettiği ve üsse geri dönmek zorunda kaldığı bildirildi.

Salı sabahı ise Astoria hava üssünden iki adet HH-60 Jayhawk helikopteri ve Washington Port Angeles hava üssünden bir adet HH-65 Dolphin helikopteri hareket ederek arama çalışmaları yaptı. Bu aramaya Columbia Nehir Kılavuzluk Teşkilatından bir helikopter ile iki pilot motoru da katıldı. Ayrıca ekipler Columbia nehri kıyıları boyunca karadan arama çalışmalarını da sürdürmelerine rağmen halen kılavuz kaptana ulaşılamadı.

DenizHaber.Com Özel

Yorumlar (0)
banner225
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?