banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Kaza 3. kaptanın Vardiyasında olmuş

Hükümet, geminin armatörünü dava etmeye hazırlanırken, geminin karaya oturduğu esnada vardiyada görevli olan gemi 2. Zabiti de mahkemeye çıkarıldı.

KAZALAR 13.10.2011, 00:58
2347
Kaza 3. kaptanın Vardiyasında olmuş

Yeni Zelanda'nın Kuzey ucunda yer alan Tauranga Limanı yakınlarındaki Astrolabe mercan resifinde 5 Ekim sabahı 02:20 sularında tam yol karaya oturan Liberya Bayraklı 236 metre uzunluğundaki konteyner gemisi RENA Yeni Zelanda Denizcilik İdaresini çaresi bıraktı.

Hükümet, geminin armatörünü dava etmeye hazırlanırken, geminin karaya oturduğu esnada vardiyada görevli olan gemi 2. Zabiti de mahkemeye çıkarıldı.

Adı ve tabiyeti açıklanmayan ancak Filipinli olduğu anlaşılan 2. Zabit, mahkemece pasaportuna el konularak o da gemi kaptanı gibi zorunlu ikamete tabi tutuldu.

Geminin karaya oturduğu gün kaptanın ilginç bir rastlantı olarak 44. yaş gününü kutladığı, vardiyada ise sorumlu zabit olarak 2. Zabitin bulunduğu bildirildi.

Plajlar kapatılıyor

Yeni Zelanda Denizcilik İdaresi dün öğlenden itibaren Mount Maunganui plajını kapattı.

Sahilden 50 ton katı atık ve beş ton da sıvı atık toplandı.

Sahile yakın evlerde oturanlar pencerelerini açmamaları konsunda uyarılıyor.

Halktan, gördükleri ölü veya yakıta bulanmış kuşları yetkililere haber vermeleri isteniyor.

Temizleme çalışması için halktan da katılım istendi. Bunun için özel bir telefon hattı ayrıldı.

Gemiden denize düşen konteynerlerin yük sahibi veya sigortacıların mülkiyetinde olduğu ve bulanların buna göre hareket etmeleri konusunda yetkililerce  halka uyarılarda bulunuldu.

Yorumlar (2)
10 yıl önce
Cafer Dede 8 Kasımda karaya oturmuş ?
10 yıl önce
Re : Cafer Dede kalktığı varacağı limanlar gözönüne alındığında tinos-mikonos arasından geçmiş gibi görünüyor. Her iki demir de gözde durduğuna göre dümen arızası gibi duruyor.
32
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü