banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kaptan Erzin Köprüüstünde Ölü Bulundu

Bu sabah saat 03:00 sıralarında İyon Denizinde Zakinthos Adası açıklarında alabora olan Erol Şenkaya gemisinin kaptanının cesedinin geminin kaptan köşkünden çıkarıldığı bildirildi

KAZALAR 19.05.2012, 17:14
Kaptan Erzin Köprüüstünde Ölü Bulundu

Bu sabah saat 03:00 sıralarında İyon Denizinde Zakinthos Adası açıklarında alabora olan Erol Şenkaya gemisinin kaptanı Adnan Erzin'in cesedinin geminin kaptan köşkünden çıkarıldığı bildirildi.

Ortaköy ADML 1985 yılı mezunu olan 45 yaşındaki gemi kaptanının geminin alabora olması esnasında kaptan köşkünden çıkamayarak yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor.

Kayıp olan diğer 3 kişinin ise: Aşçı Salim Aysu ve geminin 2. Kaptanı İbrahim İmaç  ile ismi öğrenilemeyen bir gemici olduğu bildirildi.

Gemi limanda 2 kez alabora olma riski yaşamış

Yunan haber sitelerindeki forumlarda görgü tanıkları geminin Zakinthos adası limanında yükleme yaparken 2 kez alabora olma tehlikesi yaşadığını bildirdiler.

Yüklenen yükün giyotin gibi kayma riski çok yüksek bir yük olduğu ve  limandaki tehlikenin seyirde hareket eder etmez yeniden ortaya çıkmış olabileceği iddia edildi.

 

 

Yorumlar (31)
cenk ayvacı 9 yıl önce
Bu haberleri kimler yapıyor merak ediyorum.

Gemi kaptanı koprüüstünde bulunuyor,geminin diger kaptanı kayıp?? Bu gemide kac tane kaptan var,kayıp olan gemi zabitlerinden biri olmasın?

Giyotin gibi kayan bir yük? Boyle bir denizcilik terimi yok.Gemi limanda alabora olma tehlikesi geciriyor ve seyire kalkabiliyor???

Bu haberin bende uyandırdıgı izlenim tamamen düzmece olması.Konudan cok uzak kisilerin yaptıgı bu haberler güvenilirliginize zarar veriyor haberiniz olsun.
Hasan Saglam 9 yıl önce
AYSU dur Soy ismi, Aysun degil

Kendisi Enistem olur, lütfen en kisa zamanda degistirin ve dogrulayin. tessekkürler.
sintine pompasi 9 yıl önce
öncelikle, meslektaşımın kaybından üzüntü duyuyorum ve tüm sevenleri başta olmak üzere camiamıza başsağlığı diliyorum.sevgili editörler, haberin altına imza attığınıza göre haber metnini yazan sizsiniz. kaptan köşkü ifadesinin halk dilinde olduğunu biliyoruz. halka hitap eden yayın organları bu ifadeyi kullanır. ama siz sektöre hitap ettiğinize göre kaptan köşkü yerine köprüüstü ifadesini kullanmanız gerekmez mi?İkinci olarak, "ahçı" yanlış bir ifadedir. Doğrusu "aşçı"dır. Lütfen buradan teyid ediniz: http://tdkterim.gov.tr/bts/Tekrar başsağlığı diliyorum.
umut kalıcı 9 yıl önce
İllede o yükü al diyen armatörün hiç mi suçu yok?? Kaptan ney yapsın, 2 kezde alabora tehlikesi atlatmışlar, şirketin haberi yok mu??
yakup karataş 9 yıl önce
ÖLENLERE ALLAH TAN RAHMET DİLİYORUM. ŞİRKETE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM. ARKADAŞLAR ARMATÖRÜN SUÇU VARDA O LİMANIN SUÇU YOKMU ALLAH TÜM DENİZCİLERE YARDIM ETSİN.BAŞIMIZ SAĞOLSUN.
murat imaç 9 yıl önce
bu ne saçmalık aradan 20 saat geçmiş halen geminin içinde arama yapılmamış.ikinçi kaptan abim olur ama haber alamıyoruz allah rızası için kurtulanlar.bize abimin o anda nerede oldugunu ve kurtulma sansını acıklasınlar allah rızası için..
serkan dündar 9 yıl önce
adnan erzin benim dayım olur acımız çok büyük son seferiydi yunanistandan çıkmadan konuştuk aşırı yükleme yapıyorlar dedi gece konuşurkende gemi yalpalıyor fırtınayla boğuşuyoruz dedi aydır seferdeydi bu seferi sondu gelecekti ama arkada 2 yetim bıraktı mekanları cennet olsun sevgili dayıcığım ADNAN ERZİN sen ölmedin şehidim yüreklerdesin
EMİN MİLTEN 9 yıl önce
GEMİLER % 99 ,personel hatasından batar ,geri kalan bir, çok eski gemiler ,saç atma v.b den batar ,bu gemiler ,klas kuruluşları tarafından tüm kontrolleri yapılır ve denize elverişlilk belgesi alırlar.gemi 9 yaşındaymış ,yani 9 seneden beri denizlerde yüzüyor ,ve böyle bir çok yükler yüklemiştir.PERSONEL HATASI ,ALLAH RAHMET EYLESİN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
banner102