banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İstanbullines'ın Muradiye Arabalı Vapuru Kaza Yaptı

Muradiye Feribotu Gebze'de LİLİAZ Z isimli gemiyle çarpiştıktan sonra seferini iptal etti. LİLİAN Z: gemisi ise Gebze'de demirledi.

KAZALAR 16.01.2015, 00:27
İstanbullines'ın Muradiye Arabalı Vapuru Kaza Yaptı

İstanbullines'ın feribotu Muradiye Gebze'de LILIAN Z .isimli dökme yük gemisiyle çarpıştı.

Eskihisar - Topçular arasınsa sefer yapan Muradiye arabalı vapuru Gebze'de LİLİAZ Z isimli gemiyle çarpıştı.

Kaza 14 ocak 2015 18,30 sularında meydana geldi. Muradiye seferini iptal etti.

Topçular-Eskihisar seferini yapmakta olan gemi körfez orta hattında Marmara Denizi yönünden gelip Diliskelesine gitmekte olan MarshallAdaları bayraklı 225 metre uzunluğundaki Lilian Z adlı gemiyle çarpıştı. 

Kazada Muradiye vapurunun rampa kapağında hasar oluşurken, kaza ile ilgili yaralanma bildirilmedi. Kazadan sonra Muradiye vapuru yolcu ve araçlarını Eskihisar İskelesinde tahliye etti. LİLİAN Z: gemisi ise Gebze'de demirledi.

LILIAN Z

 

Yorumlar (1)
Mehmet Kaptan 6 yıl önce
Herkese geçmiş olsun. Bu hatta görev yapan feribot kaptanı arkadaşlarım allah aşkına içinizdeki çürük domatesleri ayıklayın. Maalesef bu hatta görev yapan feribot kaptanlarının bazılarının Denizde Çatışmayı Önleme Tüzüğü bilgisi yok. Geçiş üstünlüğü nedir bilmezler. Eşkiya gibidirler. Benzer bir olayı da ben yaşadım . gemi düdüğü telsiz çağrıları ... Arkadaş hiçbirine dikkat etmedi. Stop tornistanla 40 yd AYN de zor tuttuk gemiyi. Bu olayda birilerini suçlu ilan etmek haddime değil. olayı bilmiyorum ve yaşamadım. Ama ben kendi yaşadığım olayı örnek verdim gerisine siz karar verin saygılar.
-1
parçalı az bulutlu
banner102