İsrail Gemisi Akdeniz'de Battı: 12 Kayıp

İsrail Ordu Radyosunun haberine göre SALA- 2 adlıTürk ortağı olan İsrail şilebi, Hayfa limanının 80 mil açığında battı. NATO Gemileri yardıma gitti ancak 12 kişi kayıp.

İsrail Gemisi Akdeniz'de Battı: 12 Kayıp

İsrail Ordu Radyosunun haberine göre SALA- 2 adlıTürk ortağı olan İsrail şilebi, Hayfa limanının 80 mil açığında battı. Gemi TOGO Bayraklı. Mürettebat Ukrayna uyruklu. NATO Gemileri yardıma gitti ancak 12 kişi kayıp.

İsrail ordu radyosunun verdiği habere göre, On üç kişilik mürettebattan biri hariç hepsinin kayıp olduğu açıklandı. Bir denizci ise sağ olarak kurtarıldı. Gemi mürettebatının tamamı Ukrayna uyruklu.

İsrail’e gitmek üzere yola çıkan TOGO bayraklı kargo gemisi, Lübnan açıklarında alabora oldu.

Yunanistan'dan yüklediği tuğla yüküyle Ashdod limanına doğru yol alan "Sala 2" adlı yük gemisi, gece saat 02.00 sularında limanın 80 km açıklarında henüz bilinmeyen bir nedenle battı.

Gemiden o saatlerde sinyaller alındığı, bunun üzerine bölgedeki NATO gemilerine durumun bildirildiği ve NATO gemilerinin mürettebattan bir kişiyi kurtardığı da kaydedildi.

İmdat çağrısı üzerine kaza yerine gelen bir NATO gemisinin denizdeki can salında bulunan bir kişiyi kurtardığı, çevrede başka can salları da bulunduğunu rapor ettiği öğrenildi.

Sahil güvenlik gemilerinin, kayıp denizcileri aramaya devam ettiği belirtiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 9 yıl Önce

valla gemi batıyor ısmaıl sener ısımlı tur gemisi umursamadan geçiyor

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176