banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Günay-2 "Kendi Kendine" kurtuldu

Dün gün boyunca 2 römorkörün kurtarmaya çalışıp başarılı olamadıkları Günay-2 adlı Türk gemisi, bu sabaha karşı 3 sıralarında kendi imkanlarıyla kurtuldu.

KAZALAR 22.01.2009, 10:17
1798
Günay-2

Günay-2 "Kendi Kendine" kurtuldu

Dün gün boyunca 2 römorkörün kurtarmaya çalışıp başarılı olamadıkları Günay-2 adlı Türk gemisi, bu sabaha karşı 3 sıralarında kendi imkanlarıyla kurtuldu.

84 metre boyundaki koster tipi Günay-2 adlı kuru yük gemisi Marsilya Limanı'nın kuru yük terminali olan Fos terminalinden İtalya'nın Livorno limanına 3 bin ton buğday götürmekte iken önceki sabah saat 02:30 sularında Marsilya yakınlarında küçük bir ada olan Planier Adası'nın 4,2 deniz mili güneyinde karaya oturmuştu.

Dün gün boyunca 2 römorkör gemiyi kurtarmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştı. Akşam olduğundan kurtarma çalışmalarına gündüz devam etmek üzere ara verilmişti.

Günay-2 adlı geminin armatörü Günay Denizcilik'in  Personel Müdürü Necati Oburoğlu, Denizhaber.com'a yaptığı açıklamada geminin kurtulduğunu doğruladı. Oburoğlu, suların yükselmesiyle birlikte geminin yüzdüğünü bildirdi.

Oburoğlu, şunları söyledi:

Yorumlar (2)
cemal gün 13 yıl önce
iyi günler,Gemi personelinize ve şirketinize geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu dar günlerdede böyle bir olaydan dolayı üzüntümü sunarım.

TÜRK bayragı taşıyan milli servetlerimiz olan gemilerin yüce Rabbim Kıçını boradan başını karadan uzak tutsun.

Hele fransızlardan tamamiyle uzak tutsun ellerine düşmeyin. İnşallah en az zarar ve ziyanla atlatırsınız fransızların bu tarz olaylardaki tutumları özellikle TÜRK milletine karşı olan tutumu çok yanlı oldugu aşikar iken.herkese saglıklı mutlu krizden uzak günler dilegiyle.

cptyakup 13 yıl önce
HATA NEDEN KAYNAKLANIRSA KAYNAKLANSIN BİR KAZA OLMUŞTUR,BEN KAPTAN VE BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZA BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM BİR DENİZCİ OLARAK.SAĞLIKLLARI İYİDİR ÖNEMLİ OLAN ODUR.ARMATÖR GEMİSİNİN BEDELİNİ,YÜKÜN KİRACISIDA YÜKÜN ZARAR GÖREN VE ZAMAN KAYBINDAN DOĞAN BEDELİNİ SİGORTADAN ALIR.İNŞAALLAH HAYIRLISIYLA KANUNI İŞLER BİTER SLML.YAKUP KAPTAN
32
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü