Fotoğraf çektirirken yatı batırdılar

Kız Kulesi açıklarında kıyıya iyice yaklaşan lüks yat, deniz yüzeyine yakın kayaya çarptı. Batan yattakiler kurtarıldı.

Fotoğraf çektirirken yatı batırdılar

Kız Kulesi''nde fotoğraf merakı pahalıya mal olduOlay, dün akşam saatlerinde Kız Kulesi açıklarında meydana geldi. İddiaya göre; 'Cemre' isimli yatta bulunanlar, arka fona Kız Kulesi'ni alarak fotoğraf çektirmek istedi. Bunun için kıyıya iyice yaklaşan lüks yat, deniz yüzeyine yakın kayaya çarptı. Gövdesinde yırtık oluşan yat su almaya başladı. Yat, bir süre sonra kayalıklara oturdu. Yatta bulunanlar ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kıyıya çıkartıldı.

Bu arada, olayı gören Osman Ölmez isimli şahıs, "Biz Boğaz'ı seyrediyorduk. Yattakiler arka fonda Kız Kulesi manzaralı fotoğraf çektirmek için kıyıyı yaklaştı. Bir süre sonra kayalıklara çarptılar. Gövdesinde yırtık oluşup su almaya başladı. Sahil Güvenlik ekipleri gelip içerisindekileri kıyıya çıkardı." diye konuştu.

Öte yandan, fotoğraf çektirmek için Üsküdar sahiline inen gelin ile damat, kulenin yakınındaki yatı görünce fotoğraf çektirmekten vazgeçti. Damat, "Kız Kulesi manzaralı fotoğraf çektirmek için gelmiştik. Ancak yat manzarayı bozdu. Biz de başka bir açı arayacağız." dedi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176