banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Erol Şenkaya gemisinden ilk fotoğraflar!

Zakinthos Adasından Türkiye'ye gelirken bu sabah erken saatlerde alabora olan ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği 3 denizcimizin kayıp olduğu kazadan ilk fotoğraflar...

KAZALAR 19.05.2012, 14:04
Erol Şenkaya gemisinden ilk fotoğraflar!

Zakinthos Adasından Türkiye'ye gelirken bu sabah erken saatlerde alabora olan ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği 3 denizcimizin kayıp olduğu kazadan ilk fotoğraflar...

M/V Erol Şenkaya gemisi fotoğraflarda alabora olmuş ama yüzer vaziyette görülüyor.

Geminin denizcilerin GM hatası dedikleri negatif GM ile yola çıkmış olması veya  yük kayması nedeniyle GM bozulması yaşamasından ötürü alabora olduğu tahmin ediliyor.

Dikili Limanına geliyordu

Gemi, Zakinthos Adasından yüklediği 2200 ton zeytin çekirdeği yükü ile İzmir'in Dikili limanına geliyordu.

74 metre uzunluğundaki 2003 yılı yapımı gemiyi Yakamoz Denizcilik işletiyordu.

Gemi mürettebatından kurtulan bir kişinin ifadesine göre gemi Zakinthos'tan hareket ettikten 1,5 saat sonra karaya 10 mil mesafede alabora oldu. 

Yorumlar (42)
CAN ÖZEGEMEN 9 yıl önce
TÜM DENİZCİLİK CAMİASININ VE ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN. KAZAZEDE KARDEŞLERİMİN AİLELERİNE DE BAŞSAĞLIĞI, ALLAHTAN SABIR VE METANET DİLİYORUM.ARKADAŞLAR BÖYLE HAZİN VE ÜZÜCÜ OLAYLARDA KENDİMİZE VE YAZDIĞIMIZ YORUMLARA BİRAZ DAHA DİKKAT ETMELİYİZ KEZA BU YORUMLAR VEFAT EDEN VEYA KAYIP ARKADAŞLARIMIZIN AİLELERİ TARAFINDAN DA OKUNUYOR...LÜTFEN YORUMLARINIZA DİKKAT EDİNİZ VE DÜŞÜNMEDEN BÖYLE SAÇMA SAPAN BİLGİSİZ VE PERVASIZ YAZILAR YAZMAYINIZ...

KPT. CAN ÖZEGEMEN
SELAHATTİN KARAMAN 9 yıl önce
TURK DENIZ CAMIYASINDA YASANAN ACI KAYIPTAN DOLAYI KAYIPLARA RAHMET AILELERINE SABIR TEMENNI EDERIM SAYGILARIMLA

KPT. SELAHATTİN KARAMAN
Emir Üstünay 9 yıl önce
Aşağıdaki yorumlarda gemi dengesi konusunda yorumlarda bulunan kaptan Şevket Özdemirin bu konuda ders verebilecek son kişi olduğuna inanıyorum .Kendisi Mariupol limanında üstün ingilizce ve stabilite bilgisiyle gemiyi oturtmayı başararak bu konudaki yeteneğini bize kanıtlamıştır.
Emir Üstünay 9 yıl önce
Üzücü kazada hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet , başta aileleri olmak üzere geride bıraktıklarına ve şirket yetkililerine başsağlığı diliyorum .Aşağıda gemi kaptan Adnan ağabey ile yapılan yorumlara katılmıyorum . Adnan ağabey mesleğinde tecrübeli son derece iyi bir kaptandı. Kazanın sebeplerini tam olarak bilmeden kişilerin ardından yorum yapmanın saygısızlık olduğunu düşünüyorum .

Yüce peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V) " Ölülerinizi hayırla yad ediniz " buyurmuşlardır. Kişileri suçlamanın ne yeri ne de zamanıdır.Tüm denizcilerin başı sağolsun

hasan basri 9 yıl önce
sayın şefket kaptan kaza olmuştur muhtemelen gm hatası veya yüklemeden sonra ambarda boş kalan yerlere sonradan yükün kayması sonucu bu elim kaza olmuştur.evet üzücü olay ama insan hataları sonucu her ortamda kazalar oluyor tabiki eleştirirsin ama uslubun yanlış bu yazı ıle olen kaptanların geride kalan mutlaka aileleri vardır bu insanlar şimdi ölülerine mi yansın sizin yazdığınız uzücü yoruma mı yansın.sizden başka gm den trimden anlayan başka kaptan yoktuda hemen ortaya atladınız neyse. ölenlere allahtan rahmet ailelerine sabır methanet diler kurtulan arkadaşlara geçmış olsun derim.
kaptan mehmet çelenk 9 yıl önce
Öncelikle dönem arkadaşımız olan rahmetli Adnan erzin kaptan a Allah tan rahmet acılı ailesine yürekten başsağlığı dilemekten başka bir şey gelmiyor elden.

Size gelince sayın Şevket kaptanım mesleki bilginiz çok iyi herhalde ama böyle acılı bir anımızda patavatsızlık etmeniz hoş değil gm stability booklet vs vs yazmışsın ortada can kaybı var sen mesleğin bilmemnesinden bahsediyorsun bildiğini kendine saklada size kim soruyorki bu gemi neden batmıştır?diye.üstünüze alınıp otorite olmaya soyunuyorsunuz.

Bizler Ortaköy denizcilik meslek lisesini kuran ve açılışında emeği olan 140 tane insandan biri olan kader birliği yaptığımız arkadaşımızı denize verdik,bu okulun ilk mezunlarından biri olarak gurur duyuyorum.

Size Allah selamet versin diyorum.
gökhan tokol 9 yıl önce
SYN KAPTAN ŞEVKET ÖZDEMİR LÜTFEN OKUYUN !!! BENİ TEHDİT ETTİLER DEMİŞSİNİZ!! KİMLER NEDEN NİÇİN ETTİLER ??? LÜTFEN BANA DÖNÜN MAİL ATIN gkhntokol@hotmail.com KİMLER TEHDİT ETTİYSE GÜCÜNÜ GÖRELİM!!!
9 yıl önce
ne tehditi hangi devirde yaşıyoruz çocuk bile inanmaz palavra,YAZDIĞI YORUMLARIN SAÇMA OLDUĞUNUN KANAATİNE KENDİSİDE VARDI.VE BÖĞLE BİR YALAN ATARAK DENİZHABERDEN KALDIRILMASINI TALEP ETTİ.benim bu yazımdan sonra ,bakalım gene ne atacak!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
orta şiddetli yağmur
banner102