banner191

banner148

banner179

banner176

Erdek'te Batan Gemi İskeleden Kaldırılıyor

 Erdek ilçesi Narlı Mahallesi'nde iskeleye bağlıyken 2,5 yıl önce batan "Pasha" isimli kuru yük gemisi, bir firma tarafından ikiye ayrılarak taşınmaya başlandı.

KAZALAR 25.03.2016, 23:04 25.03.2016, 23:07 Nermin İstikbal
Erdek'te Batan Gemi İskeleden Kaldırılıyor
Erdek'te Batan Gemi İskeleden Kaldırılıyor

Erdek ilçesi Narlı Mahallesi'nde iskeleye bağlıyken 2,5 yıl önce batan "Pasha" isimli kuru yük gemisi, bir firma tarafından ikiye ayrılarak taşınmaya başlandı. Mahalle Muhtarı Burhan Çandır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geminin denizden çıkarılmaya başlanmasının mahalle halkı adına sevindirici olduğunu söyledi.

Çandır, şunları kaydetti: "Büyük ölçüde balıkçılıkla geçinen, yazın ise önemli turizm geliri bulunan bir mahalleyiz. Kış nüfusumuz 800 ama yazın nüfusumuz 8 bini hatta hafta sonlarında 10 bini buluyor. Balık döneminde bu iskeleye 15 gırgır yanaşıyordu ancak bu geminin 2,5 yıldır iskelemizin önünde bulunması ve gırgırların yanaşamaması nedeniyle balıkçı tayfalarının iskeleye gelememesi, mahallemiz esnafının da işlerini olumsuz etkiliyordu. Çay bahçeleri işletmecileri, bakkal, kasap, fırıncılar büyük zarara uğruyordu."

İzmit Limanı'ndan aldığı, içinde elektronik eşya bulunan beş konteyner ve 450 ton sunta yükünü Lübnan ve Mısır'a götürmek için yola çıkan Tanzanya bandıralı, 63 metre uzunluğundaki gemi, Marmara Adası'nın 3 mil açığında, yük kayması nedeniyle yan yatıp batma tehlikesi geçirmesinin ardından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından Narlı İskelesi'ne çekilmişti. Ancak "Pasha", kısa süre içinde, iskelenin önünde batmış, gövdesi yarı yarıya su üstünde kaldıktan sonra çıkan lodos fırtınasının ardından tamamen sulara gömülmüştü.
Yorumlar (0)
banner225
12°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?