banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Dökme Yük Gemisi Tehlike Yarattı

Novorosisk Limanı’ndan gelen Buğday ’JOSKO NANJING’ adlı, Honkong bayraklı dökme yük gemisi,dümen dinlemeyince Kuruçeşme önlerinde her iki demirini atarak ancak durabildi.

KAZALAR 13.06.2010, 10:51
2744
Dökme Yük Gemisi Tehlike Yarattı

Ortaköy'de dümeni kilitlenen gemi paniğiOrtaköy'de dümeni kilitlenen gemi paniği

Ortaköy'de dümeni kilitlenen gemi paniği

Ortaköy'de dümeni kilitlenen gemi paniği

Ortaköy'de dümeni kilitlenen gemi paniği

Yorumlar (7)
kamil kamiloğlu 12 yıl önce
allah aşkına bana söylrmisiniz bu kelimeyi denizden anlayan kim yazar ?"gemide bulunan klavuz kaptan ve Sahil Güvenlik ekiplerinin zamanında müdahalesiyle sona erdi."saygılarımla
dursun k. 12 yıl önce
biraz önce yorum yapan arkadaşa gerçekden katılıyorum sitenizi genelde günde 7-8 sefer takip ediyorum gündemdeki haberleri gerçekden güzel takip ediyosunuz fakat iş haberi yayınlamaya gelince nedendir bilmiyorum çok büyük hatalar yapıyosunuz,sizlere tavsiyem denizi bilen denizi tanıyan gemilerde çalışmış bir personel alırsanız deniz haber olarak işe inanınki göreceksiniz bu tür aksaklıklar yaşanmaz bence,
ceyhun fırat 12 yıl önce
gecmıs olsun zor meslek
Mehmet Bulaç 12 yıl önce
Bu tutmuş bu kesmiş bu pişirmiş bu yemiş en sonuncusunun da okuldan gelip "hani bana hani bana" deyip avucunu yalamış "hani bana, hani bana" diyene; tutan, kesen ve pişirenin "sana da kemikleri kaldı demişler. bu tekerlemedeki benim için en acı ve traji komik taraf herkesin "hani bana han bana" diyen parmağa acımasıdır. halbuki serçe parmak zaten hiçbirşey yapmamıştır... ama tutan, pişiren ve kesen parmaklar asıl acınılası durumdadırlar; çünkü bu eylemde emek sarfeden tek grup olmalarına rağmen bütün emeklerini, hırs ve yüzük sahibi parmağa (yüzük parmağına) kaptırmışlardır... ve kimse bu saçma tekerlemede bu noktaya parmak basmaz, emeğin bu adaletsiz bölüşümünü sorgulamaz da, "hani bana" diyen yaygaracı serçe parmağına acırlar... saçmalıktır, yapmayın etmeyin çocuklarınıza böyle şeyler öğretmeyin... - bu tutmuş.. bu kesmiş.. bu pişirmiş.. bu yemiş.. - şakacı hangisi? - o okulda daha.. - öbür ikisi? - onların izini bulamadık amirim.. - takibe devam edin..
Timur Kuzgun 12 yıl önce
Günümüz teknolojisinde kimin nerede hata yaptığını belirlemek çok kolay. Her türlü konuşmanın da görüntünün de kaydı var. Akla ziyan işleri bir kenara koyalım. Türk Boğazlarının güvenliğini düşünelim.
12 yıl önce
http://www.haber24.com/Guncel/1-104402/Bogazda-facianin-esiginden-donuldu.html
fırat özgür 12 yıl önce
Selamlar öncelikle geçmiş olsun.

Bence Boğaz Vts deki ve Gemideki pilottada biraz suç aramak lazım.maden gemi başlıydı pilot bey neden gemiye binerken draftlara bakmadınız siz VTS deki vatandaşlar Gemi SP1 ve SP2 lerinde draflarını belirtmiş olmalı neden dikkat etmediniz.geminin başlı olduğu için dümen dinlemesi zor olabilir.Baştan romorkör eşliğinde geçerek bu şekil tehlikeli durum yaratmayabilirdiniz.Her suçu gemilerde aramayalım.İyigünler Fırat Kpt.
30
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak 03:34
Güneş 05:32
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:35
Günün Karikatürü Tümü