banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Çevre Felaketine Ramak Kaldı

Paraguay'da petrol tankeri ile yük gemisi çarpıştı. 4 kişi kaybolurken, yetkililer bir çevre felaketine ramak kaldığını ve benzinin nehre sızmamasının mucize olduğunu söyledi.

KAZALAR 15.08.2011, 10:08
2375
Çevre Felaketine Ramak Kaldı

 Paraguay nehrinde 3 geminin karıştığı kaza sonrası gemiler yandı, dört kişi ise kayboldu.

Kaza, Cuma gecesi meydana geldi. Kazaya karışan Arjantin yakıt tankeri Polaris 2600 ton yakıt taşımaktaydı ve kaza sonrası gemideki bu yakıt yanmaya başladı. Pilcomayo Limanı deniz komutanı José Luis Domínguez'i yaptığı açıklamaya göre Arjantin gemisinin baş ve kıç tarafında yangın çıktı. Ancak komutan nehre yakıt sızıntısı olduğunun tesbit edilmediğini bildirdi.

Kazaya karışan Paraguay gemisi 'Cavallier VII' soya fasulyesi ve demir cevheri taşımaktaydı. Bu geminin mürettebatı kaza sonrası suya atladı ve sahile doğru yüzmeye başladı, ancak 4 kişi halen kayıp. 

Polaris adlı Arjantin yakıt tankerinin mürettebatının Arjantin ve Paraguay vatandaşı oldukları bildirildi.

İçinde bir kadın ve bir erkeğin bulunduğu üçüncü bir teknenin de kazaya karıştığı bildiriliyor.

Paraguay tankerinin mürettebatı kazayı anlattı

Kazaya karışan gemilerden Arjantin bayraklı Polaris adlı tankerin mürettebatı kaza sonrası götürüldükleri otelde kazanın şokunu atlatmaya çalışırken kazayı anlattılar.

Mürettebattan hepsi Arjantin vatandaşı olan Luccarda Eduardo, Jose Antonio Toledo, Federico Escalante, Milton Bidone ve Augusto Sanchez adlı kişiler geminin 3,5 milyon litre birinci sınıf benzin taşıdığını söylediler.

Gemilerinin yakıt yüküyle 2. seferi olduğunu anlatan kazazedeler, Paraguay nehrinde seyire yardımcı olacak bir tane bile şamandıra bulunmamasından şikayet ettiler.

Hepsi, hayatta kalmalarının bir mucize olduğunu söyleyen kazazedeler, 'Nehirde Paraguay tarafında işaretleme var ancak birleşme yerleri işaretsiz, bir tane bile şamandıra yok, hiç bir şey yok.  Ancak kazanın nedeni bu değil ama bunu söylüyoruz çünkü işaretleme olmadığından da bir gün kaza olabilir' dediler.

Kazazedeler, tankerden atladıktan sonra yüzerken kendilerini kurtaracak kimsenin gelmemesinden de şikayetçi oldular. 'Bir helikopter geldi, ama o da biz nehirde canımızla boğuşurken fotoğraf çekmekle meşgul oldu. Bizi öylece seyretti. Allahtan iki balıkçı teknesi yetişti canımızı onlara borçluyuz' şeklinde olanları anlattılar. 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:22
Güneş 06:02
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:50
Günün Karikatürü Tümü