banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

"Cer No 46" İsimli Römorkör Battı

2 Nisan Pazartesi günü CER NO 46 isimli römorkör Ege Denizi Baba Burnu açıklarında battı.

KAZALAR 02.04.2012, 11:14
2467

2 Nisan Pazartesi günü saat 00:42'de CER NO 46 isimli römorkör Ege denizi Baba Burnu açıklarında battı.

Alınan bilginin ardından bölgeye SGK'ya ait TCSG-18, 84 botları intikal etmeye çalıştı ancak kötü hava şartları nedeni ile ulaşılamadı. Babakale Limanı'nda bulunan Aksoy Kardeşler-6 isimli balıkçı teknesi olay mahalline ulaştı. 02:41'de can salında bulunan toplam 4 kazazede sağ olarak kurtarıldı ve saat 03:10'da Babakale Limanı'na götürüldü. Bahse konu römorkör  "CER NO 46" ise battı.

Yorumlar (10)
Reis Dalgıçlık 9 yıl önce
Personelin sağ kurtulması sevindirici haber. Arif abi çok geçmiş olsun.
ŞEVKİ AHMETOĞLU 9 yıl önce
Arif bey geçmiş olsun,bu emektar tekne için ne kadar çok emek verdiğini bildiğimden üzüntünü paylaşıyorum.Saygılar , selamlar.
Furkan Özyazıcı 9 yıl önce
Arif Bey çok geçmiş olsun bu römorkörün senin için önemini bildiğimden söyleyecek fazla bir şey kalmıyor.Allah bundan sonra diğer kazalardan ve belalardan korusun..
Barış turan 9 yıl önce
buyuk gecmıs olsun, personelın sag kurtarılması sevındırıcı

anca denızlerde arama kurtarma konularında ne kadar zayıf oldugumuzunda buyuk bır ornegı umarım en kısa zaman ıcerısınde gereklı atılımlar yapılır
Ayhan Binay 9 yıl önce
Öncelikle denizden sağ salim kurtarılan,gemici kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum. Çanakkale nin en tecrübeli balıkçılarından Aksoy kardeşler-6 gırgır teknesinin fedakar kaptanlarına ve personeline çok teşekkür ediyoruz.Allahtan bu balıkçı teknesi oradaymış. o tekne limanda olmasaymış o havada kimse denize açılmaya cesaret edemezdi herhalde. Mangal gibi yürekleri varmış helal olsun.

Böyle olaylara karşı devletin balıkçılara yardım etmek için sert havalara karşı güçlü bir gemiye ve donanımlı bir helikoptere sahip olması gerekli oldugu kanaatindeyim.Balıkçı teknesi tesadüfen o limanda bulunmasaydı o dört kişinin akıbeti ne olurdu acaba.insan düşünmek istemiyor.Yabancı filmlerde bu tip olaylarda devletin balıkçılara nasıl yardım ettiğini görmekteyiz.Bizim görevlilerimizde balıkçılarımıza herhalde bir teşekkür etmeyi unutmazlar......
Oktar TARI 9 yıl önce
Sevgili Arif abi Cer no 46 hepimizin tatlı anılarının olduğu bir romorkordu mürettebatın kurtarılması bizleri sevindirken bizim içinde manevi degeri çok yüksek olan emektar cer no 46 için üzüntünüzü paylaşıyoruz.
Fatih Mustafa Tanrıverdi 9 yıl önce
Arif abi çok geçmiş olsun.Senin için zor olduğunu biliyorum.Rabbim beterlerinden korusun.Vedat Kaptan'a ve mürettabatına çok geçmiş olsun.Necati abiye ve sana selamlar.
Arif Ertik 9 yıl önce
Çok sevinçliyiz insan kaybetmedik.İnsani sorumluluklarını gece yarısı inanılmaz fırtınalı havada yerine getiren Aksoy Kardeşler-6 balıkçı gemimiz,Babakale balıkçı barınagı başkanı Memduh bey,O havada denize çıkacak vasıtası olmayan Küçükkuyu Sahil Güvenlik Komutanlığı personelinin operasyonu düzenlemesi şahsi araçlarıyla karadan bölgeye intikalleri, hepsinin başında ana arama kurtarma merkezimiz film yapılacak bir kurtarma operasyonu sonucu tüm mürettebatımız bugün sayelerinde sağlar.Kendimi ifade etmekte zorlanıyorum.Yarın olay ile ilğili bir açıklama yapacagım.Böyle bir tecrübeyi hepimizin paylaşması gerektiğine inanıyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü