banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

"Celestyal Crystal" yolcularını tahliye edecek

Yunanistan'dan İstanbul'a giden 162 metre uzunluğundaki Malta bayraklı "Louis Crıstal" isimli yolcu gemisindeki yolcuların tahliyesi için hazırlık çalışması başlatıldı.

KAZALAR 27.06.2015, 17:15

Çanakkale Boğazı'ndaki gemi kaza

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Boğazı'nda Gelibolu Fener Altı mevkisinde yolcu gemisiyle tankerin çarpıştığı kazanın ardından gemideki yolcuların tahliyesi için hazırlık yapıldı.

 Gelibolu önlerine getirilerek demirletilen, Yunanistan'dan İstanbul'a giden 162 metre uzunluğundaki Malta bayraklı "Louis Crıstal" isimli gemideki yolcuların tahliyesi için çalışma başlatıldı.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından yolcuların GESTAŞ AŞ'ye ait "Conkbayırı" deniz otobüsü ve "Alınteri-9" isimli feribotla tahliye edileceği öğrenildi.

 Rusya'nın Tuapse Limanı'ndan Malta'ya giden 182 metre uzunluğundaki Marshall Adaları bayraklı "STİ Pimlico" isimli tankerle çarpışan ve baş tarafından hasar alan gemide, 240'ı Türk vatandaşı toplam 854 yolcu bulunuyor.

Yorumlar (1)
Emrah Şen 4 yıl önce
Sn. editör yolcu gemisinin adı haber başlığınızdaki gibi "Celestyal Crystal" mı yoksa haberin içerisindeki gibi "Louis Crıstal" mı? Geminin adı bir tanedir ve evraklarında bu isim vardır ayrıca geminin başında, kıç aynasında bir yerlerde yazar. Haber yayınlarken bu detaylara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?