banner191

banner148

banner179

banner176

Boğazda facianın Eşiğinden Dönüldü

Boğazda, 18 Ağustos Salı gecesi Formosaproduct Brick adlı ürün tankeri ile Ostende Max adlı dökme yük gemisinin çatıştığı kaydedilmiştir.

KAZALAR 26.08.2009, 11:38
Boğazda facianın Eşiğinden Dönüldü

Malaka Boğazında Facianın Eşiğinden Dönüldü

07.09.2009 Tarihli Lloyd’s List Gazetesi’nin haberinde Malaka Boğazı hakkında şu hususlara yer verilmiştir:

‘Yılda ortalama 90.000 geminin geçiş yaptığı ve genişliği yer yer bir mile kadar inen, dünyanın en işlek ve en dar boğazlarından biri olan Malaka Boğazı’nda, büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğü bildirilmiştir. Dar olmasından dolayı meydana gelebilecek bir kazada kapanmaya ve diğer gemiler için yüksek bedelli rota değişikliklerine yol açmaya meyilli olan Boğazda, 18 Ağustos Salı gecesi Formosaproduct Brick adlı ürün tankeri ile Ostende Max adlı dökme yük gemisinin çatıştığı kaydedilmiştir. Kaza nedeni ile çıkan yangının kontrol altına alındığı ve gemilerin Boğazı kapatacak şekilde batmalarının engellendiği bildirilmiştir. Anılan kazada, gemilerin petrol yüklü olmamasının büyük şans olduğu, petrol yüklü bir tankerin kazaya karışması halinde büyük bir felaketin meydana geleceği belirtilmiştir. Söz konusu kaza, Malaka Boğazı’nda Seyir Güvenliğine ve Seyir Güvenliğinin geliştirilmesinin önemine dikkati çekilmekte olup seyir yardımcılarının masraflarının paylaşılması ile Boğazın Güvenliğine katkıda bulunulması Boğazı kullananlardan istenmektedir.’

Oostende Max, fotoğraftan da anlaşıldığı üzere tankere bodoslamadan bindirmiş...

The damaged Liberian-registered tanker Formosaproduct Brick is anchored after it collided with a cargo ship in the Strait of Malacca outside Port Dickson, 100 km (62 miles) south of Kuala Lumpur, August 19, 2009. The tanker, carrying 58,000 tonnes of naphtha, was involved in a collision with the cargo ship late on Tuesday in the Strait of Malacca, leaving nine crewmen from the oil vessel missing, a Malaysian maritime official said.

 

Yorumlar (4)
ahmet hacioglu hacioglu 10 yıl önce
editör bey,, haberlein üzerine , reklam ve ilan geliyor, lütfen düzeltin,,mesela, bu günki,, bogazda facianin esiginden dönüldü adli haberin üzerini sag taraftan ,,gurur madalyasi mayis 2009 oyla,, yazili ilanmi nedir, haberin sag tarafini kapatiyor, haber tam anlamiyla okunamiyor,, lütfen ilgilenin....
avsar yavas 10 yıl önce
Bide ana sayfada İstanbul Boğazı gibi lanse etmeseniz...
Bir Bilen 10 yıl önce
" 07.09.2009 Tarihli Lloyd’s List Gazetesi’nin haberinde..." diye başlanılan haber metninde dikkat ederseniz henüz 07.09.2009 tarihine gelmediğimiz halde ilerki bir tarihe ait rapor nasıl oluyor anlamadım. Lütfen açıklarmısınız.
10 yıl önce
ingilizler tarihleri bizimki gibi atmazlar. 7/9/2009 demek, 9 temmuz demek olabilir.
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?