banner191

banner148

banner179

banner176

Berra G Gemisi karaya oturdu, kırıldı

Karadeniz Ereğli'de fırtına nedeniyle boş olarak açıkta bekleyen comoros bayraklı Berra G isimli gemi karaya vurdu ve kırıldı. Gemiden kurtarılan 12 mürettebatın durumu iyi.

KAZALAR 19.01.2018, 08:43 20.01.2018, 01:14 Nermin İstikbal

Karadeniz Ereğli'de fırtına nedeniyle boş olarak açıkta bekleyen comoros bayraklı Berra G isimli gemi karaya vurdu ve kırıldı. Gemide bulunan ve kurtarılan 12 mürettebatın durumu iyi.

Kdz. Ereğli ve çevresinde meydana gelen fırtına karaya olduğu kadar denizdeki gemi ve teknelere de zarar verdi. İlçeye bağlı Gülüç Beldesinde, Gülüç Irmağının denize ulaştığı noktada, BERRA G ismindeki bir gemi ikiye ayrıldı.

Ereğli’nin yaklaşık 10 mil açıklarında demirli vaziyette bekleyen BERRA G isimli ticari gemi sürüklenmeye başladı. Karaya oturma tehlikesi ile karşı karşıya kalan geminin personelinin kurtarma çalışması sonucunda emniyetli bir şekilde kurtarıldığı ancak geminin karaya oturduğu ve kırıldığı belirtiliyor.

Yorumlar (4)
Ümit koç 3 yıl önce
Abi çok geçmiş olsun
Yiğit Çolak 1 yıl önce
Berra Finansal şirketine ait, firma yetkilisi Benjamin Berra yaptığı açıklamada geminin kullanılmayacağını söylemişti. Geçmiş olsun
Fahriye Bağcı 1 yıl önce
Bir gemiden ne olacak, yaptıkları yatırımlar çok fazla, gemiyi kullanmamak üzre hurdaya çıkarttılar, okadar umurlarında değil yani. Firma yetkili -veliahtları D.benjamin berra açıklamada bulundu zaten, 35 yaşında biri, adam umursamıyor bu yaşta demekki gençlik diyelim.
Seren Aydoğdu 12 ay önce
Bunların gemi ile ilgisi yok, sadece Benjamin denen adamın bağlı bulunduğu kuruluş finansal olarak yatırım yapıyor. Bilip bilmeden herkes yorum yapıyor bence. Sadece ortak olmuşlar sanırı. O da hurdaya çıkmış zaten Seren - İnci Lojistik
16°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?