banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Armarin 3 Kurtarılmaya Çalışılıyor

’Armarin 3’ adlı yük gemisini kurtarma çalışmaları sürüyor. Geminin kurtarılmasını yol kenarından izleyenler, trafiğin felç olmasına neden oldu.

KAZALAR 21.02.2011, 16:40
Armarin 3 Kurtarılmaya Çalışılıyor

Armarin 3 Kurtarılmaya Çalışılıyor

SİNOP Limanı açıklarında fırtına nedeniyle karaya oturan Türk bayraklı ’Armarin 3’ adlı yük gemisini kurtarma çalışmaları sürüyor. Geminin kurtarılmasını yol kenarından izleyenler, trafiğin felç olmasına neden oldu.

İstanbul’dan Giresun’a vinç götüren ve Sinop Limanı’na demirleyen ’Armarin 3’ adlı yük gemisi 2 gün önce fırtına nedeniyle Kumkapı mevkiinde karaya oturdu. Kaptan Hayrettin Martı ve 8 mürettebatın bulunduğu geminin kurtarılma çalışmaları bugün de devam etti. 90 metre uzunluğundaki Türk bayraklı ’Armarin 3’ adlı gemisini kurtarma çalışmalarını ise vatandaşlar meraklı bakışlarla izledi.  Çok sayıda vatandaş yol kenarından çalışmaları izlerken trafiğin de felç olmasına neden oldu. Karaya oturan gemiyi görebilmek için Gelincik Mahallesi Barbaros Caddesi’ne akın eden Sinoplular, onlarca aracın uzun kuyruklar oluşmasını sağladı. Ana yolun tıkanması üzerine bölgeye trafik ekipleri geldi. Ekipler, araç sahiplerini sık sık anonslarla uyarıp yol kenarına park ettikleri otomobillerini çekmelerini istedi.

Pehlivan 2 Yola Çıktı

Bu sabah saatlerinden itibaren de karaya oturan geminin kurtarılması için çalışma başlatıldı. 'Denizana-1 ve Denizana2' adlı iki balıkçı teknesi bağladıkları halatlarla gemiyi çekmeye çalıştı. Ancak ilk deneme halatın kopmasıyla başarısızlıkla sonuçlandı.

Kumkapı sahilinde karaya oturan Türk bayraklı ''Armarin 3'' adlı yük gemisini kurtarmak için ''Pehlivan 2'' adlı römorkör İstanbul'dan yola çıktı.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102