Damen Tersaneleri, metanolle çalışan römorkörler geliştirme ve inşa etme planlarını duyurdu. Merkezi Hollanda'da bulunan tersane, çift yakıtlı makine geliştirecek.

Kore, yabancı tersane çalışanları için vize şartlarını kolaylaştırdı Kore, yabancı tersane çalışanları için vize şartlarını kolaylaştırdı

Damen Tersaneleri,  bir dizi çift yakıtlı metanol dizel makineli römorkörün ortak geliştirilmesi için Caterpillar ile anlaşma imzaladı.

Damen's Workboats Ürün Direktörü Joost Mathôt, "Bu çığır açan projede Caterpillar ile çalışmaktan çok memnunuz.  Denizcilik ortamında yakıt olarak metanol kullanmanın ne anlama geldiğini deneyimleyebilmemiz için pilot  makineleri mümkün olan en kısa sürede çalıştırmaya başlamak ilgili tüm taraflar için karşılıklı yarar sağlıyor" dedi. 

Caterpillar Marine Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Brad Johnson, "Bu, üstesinden gelinmesi gereken heyecan verici bir teknik zorluk ama en önemlisi, sektörümüzün sürdürülebilir, düşük karbonlu operasyonlara ulaşma hedefini destekliyor" şeklinde konuştu.