banner191

banner148

banner179

banner176

Yeşeren doğa koyun ve kuzulara yaradı

Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde uyanan doğadan faydalanan hayvan yetiştiricileri, hayvanlarını damlardan çıkarıp dışarıda otlatmaya başladı. Yeşeren doğa ve açan papatyalar arasında...

ÇEVRE 22.01.2018, 12:26
Yeşeren doğa koyun ve kuzulara yaradı

Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde uyanan doğadan faydalanan hayvan yetiştiricileri, hayvanlarını damlardan çıkarıp dışarıda otlatmaya başladı. Yeşeren doğa ve açan papatyalar arasında otlayan koyunlar da baharı erken karşılamış oldu.

Hayvanlarını damdan çıkararak ocak ayında dışarıda otlatan hayvan yetiştiricisi Fatma Yörük (62), "Havalar çok güzel bu nedenle koyun ve kuzularımı hava aldırmak ve çevredeki otlardan yemeleri için damlarından çıkardım. Gerçekten bahar havası yaşamaktayız" dedi.

"Havalar endişe verici"

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ise hava sıcaklıklarının endişe verici olduğunu kaydederek, "Ocak ayındayız ama yeterli soğuk ve yağışlar olmadı. Adeta bahar havası yaşanmakta. Bu arada bağlarımızda da kışlık çalışmaların tamamlanıyor. Meyve ağaçları açmaya başladı. Bağlar için endişe duymaktayız" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?