banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Taşmanlı Göleti dolmaya başladı

Sinop’un Taşmanlı köyünde bulunan ve vana arızasından dolayı kuruyan Taşmanlı Göleti’nde arıza giderildi ve yağan yağmurla birlikte gölet su dolmaya başladı.Vana arızası sonrası su seviyesinin iyice azaldığı Taşmanlı Göleti’nde...

ÇEVRE 23.11.2017, 12:23
Taşmanlı Göleti dolmaya başladı

Sinop’un Taşmanlı köyünde bulunan ve vana arızasından dolayı kuruyan Taşmanlı Göleti’nde arıza giderildi ve yağan yağmurla birlikte gölet su dolmaya başladı.

Vana arızası sonrası su seviyesinin iyice azaldığı Taşmanlı Göleti’nde balıklar telef olmuştu. Sazanlar ve yayınlar akıntıya karşı yüzerek hayatta kalabilmek için mücadele vermişlerdi. Özellikle büyük sazan balıklarının balçığa saplanarak yüzemediği ve can çekiştiği görülmüştü.

Sinop’ta kış ayının gelmesi ve yağmurun artmasıyla, Taşmanlı Göleti dolmaya başladı. Taşmanlı Muhtarı Engin Dinç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Geçtiğimiz günlerde vana yapıldı. Biz de yağmur suları ile birlikte barajın dolmasını bekliyoruz. Fakat ne zaman dolar bilmiyoruz. Balıklarla ilgili son durum olarak hala hayattalar. Bir sorun yok" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102