banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Sirena Marine, Yıldız Teknik Üniversitesi ile ‘İş Birliği Çerçeve Protokolü’ imzaladı

Üniversite - sanayi iş birliği kapsamında uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlamaya yönelik politikaların oluşturulması konusunda üniversiteler ile sanayi kuruluşlarının iş birliği devam ediyor

ÇEVRE 24.01.2022, 13:11 Nermin İstikbal
120
Sirena Marine, Yıldız Teknik Üniversitesi ile  ‘İş Birliği Çerçeve Protokolü’ imzaladı

Sirena Marine, Yıldız Teknik Üniversitesi ile  ‘İş Birliği Çerçeve Protokolü’ imzaladı 

Üniversite - sanayi iş birliği kapsamında uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlamaya yönelik politikaların oluşturulması konusunda üniversiteler ile sanayi kuruluşlarının iş birliği devam ediyor. Bu kapsamda üniversite - sanayi iş birliğinin geliştirilmesi için Sirena Marine ile Yıldız Teknik Üniversitesi ile protokol imzaladı.

İş birliği kapsamında Türkiye'nin ilk ve tek seri yat üreticisi Sirena Marine ile Yıldız Teknik Üniversitesi, bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje ve araştırma çalışmaları ile birlikte gerçekleştirecekleri projelere dayalı bilimsel makale veya bildiri çalışmaları yapacaklar. İş birliği ayrıca birlikte yürütülen proje ve araştırma çalışmaları ile ilgili hesaplamalar, analizler ve deneylerin yapılmasına yönelik çalışmaları ve öğretim üyelerinin Sirena Marine’de yapacağı danışmanlık çalışmalarını da içeriyor.

Bunun yanı sıra YTÜ lisans öğrencilerinin Sirena Marine’de mesleki eğitim ve stajları, proje ve bitirme tezi çalışmalarını Sirena Marine ile iş birliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalar ile seminer, konferans ve tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalar da bu iş birliğinin kapsamı içinde yer alıyor. Anlaşma kapsamında YTÜ son sınıftaki en az 5 lisans öğrencisi son yarı dönem boyunca staj yaparak hem kendilerine hem de Sirena Marine’e katkı sağlayacak.

Staj yapan öğrenciler, insan kaynakları aday havuzuna alınarak açık pozisyonlar için değerlendirilecek.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:42
Güneş 05:33
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:29
Yatsı 22:12
Günün Karikatürü Tümü