banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Petrol Sızıntısı Venezuela Ulusal Parkını Vurdu!

TankerTrackers.com tarafından yapılan uydu görüntülerine ve AIS analizine göre, bir gemi den sızan petrol Venezuela'nın Fas Milli Parkı'nın kıyılarını doldurdu. Sızıntının videoları ise sosyal medyada hızla yayıldı!

ÇEVRE 05.08.2020, 09:54 05.08.2020, 10:08 Halit Emre İbrahimoğlu
Petrol Sızıntısı Venezuela Ulusal Parkını Vurdu!

TankerTrackers.com tarafından yapılan uydu görüntülerine ve AIS analizine göre, bir gemi den sızan petrol Venezuela'nın Fas Milli Parkı'nın kıyılarını doldurdu.

Caracas'ın yaklaşık 60 mil batısındaki Golfo de Triste kıyılarında bir petrol sızıntısının video görüntüleri, sosyal medyada hızla yayıldı. Sızıntın Parkın hassas deniz ortamına ve ekolojik dengeye çok büyük zarar zarar vereceği söylendi. Venezuelalı devlet petrol ve doğalgaz şirketi PDVSA da sızıntıyı doğruladı.

TankerTrackers.com’un sosyal medyadaki bir paylaşımında; ‘’Videoda, Venezuela'nın ağır ham petrolü için tipik olmayan akışkan bir petrol görünüyor. Uydu görüntüleri oldukça hızlı yayıldığını ve güneş ışığında parıldığını gösteriyor. Bu durumda sızıntı büyük olasılıkla akaryakıt.’’ Diyerek bölgedeki bir şüpheli bir geminin de bilgilerini paylaştı.

Çevre kuruluşu Fundación Azul Ambientalistas'ın koordinatörü Victoria González, petrol kirliliğinin parkın resiflerine ve dolayısıyla bölge ekonomisine zarar vereceği konusunda uyardı. Gonzalez, “Morrocoy Milli Parkı kıyı şeridinin sakinleri için ana ekonomik gelir kaynağı olan turizm ve balıkçılık sektörü kötü etkilenecek.” dedi.

Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102