banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

MSC, Geleceğin Gemi Yakıtı olarak Hidrojen ve Biyoyakıtları görüyor!

MSC Mediterranean Shipping Company, hidrojenin ve bundan türetilen yakıtların, konteyner taşımacılığının geleceği için olası bir yakıt kaynağı olarak uygulanabilirliğini araştırdığını söyledi.

ÇEVRE 07.10.2020, 10:00 07.10.2020, 10:13 Halit Emre İbrahimoğlu
MSC, Geleceğin Gemi Yakıtı olarak Hidrojen ve Biyoyakıtları görüyor!

MSC Mediterranean Shipping Company, hidrojenin ve bundan türetilen yakıtların, konteyner taşımacılığının geleceği için olası bir yakıt kaynağı olarak uygulanabilirliğini araştırdığını söyledi.Yakıt kaynağı olarak küresel bazda hidrojeni geliştirme çabaları devam ederken, MSC, mevcut filosunda biyoyakıt kullanımının üzerine giderek daha fazla düştüğünü belirtti.

MSC Group Denizcilik Politikası ve Devlet İşleri İcra Başkan Yardımcısı Bud Darr; ''Geniş ölçekte bir dizi alternatif yakıta acilen ihtiyacımız var. Deniz taşımacılığını karbondan arındırmanın geleceği, hem teknoloji işbirliği hem de tedarik açısından güçlü ortaklıklara dayanacak." diyerek gelecekteki birlikteliklerin mesajını verdi.

MSC'nin bahsettiği endüstri ortaklıkları, tüm konteyner taşımacılığı endüstrisinin yararı için temiz hidrojenin geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olacağı söylendi.

MSC, pazara alternatif yakıtlar ve alternatif tahrik teknolojileri getirmek için Ar-Ge çalışmalarına büyük miktarda enerji ve sermaye enjeksiyonu yapılması gerektiğine inanıyor.Nakliye filolarından kaynaklanan CO2 ve diğer sera gazı emisyonlarını en aza indirmeye ve yakın gelecekte ortadan kaldırmaya yardımcı olacak için MSC çözümler üretmek için potansiyel satıcılarla birlikte çalışıyor.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
12°
açık
banner102