banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Meslek Lisesi Öğrencilerinden Küresel Sorunların Çözümü İçin Farkındalık Çalışmaları

ÇEVRE 12.05.2021, 11:05 12.05.2021, 12:45 Nermin İstikbal
98
Meslek Lisesi Öğrencilerinden Küresel Sorunların Çözümü İçin Farkındalık Çalışmaları

Meslek Lisesi Öğrencileri Küresel Sorunların Çözümü İçin Farkındalık Çalışmaları Yapıyor

Son 150 yıldır hızla artan sanayileşme, aşırı üretim, tüketim çılgınlığı ve aşırı israflar küresel sorunları beraberinde getirmiştir. İnsanlık büyük bir imtihanın eşiğindedir. Bindiğimiz dalı kesmek veya kesmemek bizlerin elindedir. Kaynakların verimli kullanılması son derece önem arz ediyor.

İTÜ MTAL; "Ekolojik sistemde yalnız olmadığımızın ve yapacağımız tüm işlemlerde canlı veya cansız paydaşlarımızın olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerektiği konusunda duyarlı olmamız gerekmektedir. Küresel ölçekte önemli çevre sorunlarından birisi olan iklim değişikliğinin azaltılması konusunda çalışmalar hepimiz tarafından yapılması önem arz etmektedir.Küresel sorunların çözümü içinde farklı çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu çözümlerden birisi sorunun anlatılması ve farkındalık çalışmalarıdır."

Mahinur Gözde Kasurka (İTÜ MTAL İng. Öğr): "Çevre kirliliğinin tüm dünyada hayatı derinden etkilediği bir dönemde bu soruna dikkat çekmek ve sorunun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla öğrencilere böyle bir proje ödevi vermenin yararlı olacağı kanaatindeyim."

Nisa Nur Tak (İTÜ MTAL Öğrencisi, 9C): "Küresel ısınma ve iklim değişikliği tüm dünyayı ilgilendiren ciddi sorunlarımızdan biri, bende bu konu hakkında insanları bilgilendirmek istedim."

Yorumlar (0)
33
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü