banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kaz gölü turizme kazandırılıyor

Tokat Kaz Gölü’nün ulusal ve uluslararası turizmine açılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimat ile Tokat’ın Pazar ilçesinde bulunan Kaz Gölü alanında yapılan ıslah çalışmalarda...

ÇEVRE 17.10.2017, 15:53
335
Kaz gölü turizme kazandırılıyor

Tokat Kaz Gölü’nün ulusal ve uluslararası turizmine açılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimat ile Tokat’ın Pazar ilçesinde bulunan Kaz Gölü alanında yapılan ıslah çalışmalarda önemli mesafe kat edildi. Ulusal ve uluslararası turizme açılacak olan Kaz Gölü’nde DSİ 7. Bölge Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarda DSİ ekipleri göl alanının daralmasını önlemek, su derinliğini artırmak ve göl aynasını çıkarabilmek maksadıyla, zeminde balçık ile biriken tortullar temizlenme çalışması yapıyor. Çalışmalar neticesinde Kaz Gölü’nde 443 dekar su yüzeyi oluşturularak, su yüzeyine göç eden ya da kışlayan kuşların rahatlıkla inip kalkış yapmaları sağlanması planlanıyor.

Kaz Gölü çevresine yürüyüş yolu seyir terası ve gün batımı köprüsü gibi çevre düzenlemesi proje ihalesi ise Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapıldı. Göçmen kuşların göç yolları üzerinde bulunmasından dolayı kuş türlerine konaklama imkanı sağlayan Kaz Gölü’nün 2018 yılında turizme kazandırılması hedefleniyor.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü