banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Bodrum'da deniz pırıl pırıl oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde her yıl düzenlenen "Denize en çok mavi yakışır" etkinliği kapsamında deniz dibi pırıl pırıl oldu.

ÇEVRE 10.03.2022, 09:14 Halit Emre İbrahimoğlu
68
Bodrum'da deniz pırıl pırıl oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde her yıl düzenlenen "Denize en çok mavi yakışır" etkinliği kapsamında deniz dibi pırıl pırıl oldu.


Bodrum'un tüm koyları her yıl yaza hazırlık kapsamında Bodrum Belediyesi dalgıçlarının katılımıyla tüm koylar teker teker temizleniyor. Belediye dalgıçları deniz dibinde temizlik yaparken öğrenciler ise koyları temizliyor. Bu hafta Gümbet Koyu'nu temizleyen dalgıçlar yaklaşık 1 ton katı atığı denizin dibinden çıkardı. Sahil kenarından temizlik yapan Bodrum Belediyesi temizlik işleri personeli ve öğrenciler de poşet poşet çöp topladı. Denizin dibinden en çok çam şişe ve araç lastiği çıkarken, klozet ve birçok ev eşyası çıktı. 12 dalgıcın deniz dibinden topladığı atıklar çocuklara da gösterilerek, çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğu anlatıldı.


Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Engin Doğan, "Geçen yıl Gümbet'te 634 kilogram atık topladık. Bu yıl sanırım biraz daha fazla çıkacak. Bu yıl aşırı yağmur yağdı. Sokaklarımıza gelişigüzel atılan metaller hepsi yağmurla beraber denize ulaştı. Özellikle dere yataklarının olduğu yerde çok fazla atık var. İnsan gücüyle kaldırılamayacak atıklar çıkıyor. Bunlar bizi çok üzüyor. Bizim tek istediğimiz vatandaşlarımızdan atıklarını gelişigüzel atmamaları. Atılan gelişigüzel atıklar daha sonra denize kadar ulaşıyor" dedi.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (1)
Hüsamettin Canbilen 3 ay önce
denizin dibinde araç lastiği neden çıkar acaba sorusunu bilen var mı??? Bodrum koylarında otoban olmadığına göre bu lastikler ve içki şişeleri nereden geliyor sorusuna cevap: Bodrumdaki guletler ve balıkçı tekneleri usturmaça olarak otomobil lastiği kullanıyorlar. zamanla çürüyen ve kopan zincir veya halatlar sebebiyle lastikler denize düşüyor.Aksi taktirde bunu nasıl izah edeceksiniz???
16
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:34
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:27
Yatsı 22:09
Günün Karikatürü Tümü