banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Başkanı Vahap Seçer:"Fırtına nedeniyle petrol sızıntısı sahillerimizi de vurabilir"

ÇEVRE 10.09.2021, 19:33 Nermin İstikbal
91
Başkanı Vahap Seçer:"Fırtına nedeniyle petrol sızıntısı sahillerimizi de vurabilir"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, petrol sızıntısından kaynaklı herhangi bir tehlike görüldüğünde belediye olarak müdahale etmeye hazır olduklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentte beklenen fırtınadan dolayı sahillere Akdeniz’deki petrol sızıntısının vurabileceğini ifade etti.

Suriye’nin petrol rafinerilerinden birinin içindeki elektrik santralinde meydana gelen arızadan dolayı büyük bir petrol sızıntısının yaşandığını kaydedilmiş ve sızıntının 20 kilometre ilerlediği açıklanmıştı.

Suriye’de yerel haber kaynakları, Baniyas Santrali’ndeki bir tankta meydana gelen patlamada çok miktarda yakıtın denize karışmasına neden olduğu ve sızıntı yapan tankın 15 bin ton yakıtla dolu olduğu bildirilmişti. Sızıntı, Hatay‘ın Samandağ ilçesine de ulaşmıştı.

‘HERHANGİ BİR TEHLİKEDE MÜDAHALE EDECEĞİZ’

Eylül ayı meclis toplantısında konuyu gündeme getiren Vahap Seçer, herhangi bir tehlike görüldüğünde duruma müdahale edeceklerini ifade etti:

“Fırtına nedeniyle petrol sızıntısının tahribatı sahillerimizi de vurabilir, kıyılarda petrol kirliliği görebiliriz. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekiplerinin bugünkü kontrollerinde herhangi bir şeye rastlanmadı ama hazırlıklıyız Belediye olarak bir deniz süpürgesi, üç deniz denetim teknesi, 200 metre deniz bariyeri, 100 yağ ve petrol emici ped ve tek kullanımlık tulum ve eldivenlerimiz kullanıma hazır bulunuyor. Herhangi bir tehlike gördüğümüz noktada belediye olarak buna müdahale edeceğiz.”

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
banner255
8
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü